Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozważali mękę Chrystusa

Do niesienia krzyża zaangażowała się cała wspólnota parafialna i władze miejskie.

Na ulicach Suchedniowa mieszkańcy miasta uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. W tym roku była to Droga Krzyżowa z bł. Janem Pawłem II.

Tradycyjnie Droga Krzyżowa zorganizowana była przez Rycerzy Kolumba z Rady 15299 im. Błogosławionego Jana Pawła II. Dużych rozmiarów krzyż nieśli na zmianę przedstawiciele władz miasta, różnych stowarzyszeń, instytucji. Między innymi byli to przedstawiciele: strzelców, Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej, nadleśnictwa, Urzędu Miasta i Gminy, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, szkół podstawowych nr 1 i 3, gimnazjum, Zespołu Szkół, przedszkola, Akcji Katolickiej, Banku Spółdzielczego, Diakoni Liturgicznej, Służby Liturgicznej.

Podczas Drogi Krzyżowej niesione były relikwie bł. Jana Pawła II, a rozmyślania przy kolejnych stacjach oparte były na nauce tego błogosławionego. Drogę Krzyżową prowadzili: ks. Robert Szewczyk, kapelan rady, ks. Stanisław Sikorski, ks. Grzegorz Łabędź i ks. Sławomir Szustak.

– Nasz rodak doskonale wiedział, że droga do świętości, lub wyrażając to w inny sposób – droga do złączenia się z Bogiem, droga do zjednoczenia z Bogiem lub droga upodobnienia się do Boga, jest tą samą drogą, którą przeszedł Chrystus – powiedział wielki rycerz rady 15299 Dariusz Wolniak.

Rycerze Kolumba dziękują mieszkańcom Suchedniowa za tak liczny udział oraz strzelcom, policji i strażakom za zabezpieczenie tej uroczystości.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama