Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jesteś u celu! – Jesteś u celu?

Obok ołtarza rozbity samochód. Przed nim złamany krzyż, a wyżej napis: Jesteś u celu. Problem z tym, co postawić, znak zapytania czy wykrzyknik. Od tego znaku zależy bowiem ciąg dalszy, odpowiedź na pytanie, kto prowadził i dokąd dojechali.

  Tegoroczny Grób Pański to pomysł proboszcza, ks. Leszka Sokoła i owoc wspólnej pracy grona parafian
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Ta instalacja Grobu Pańskiego w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Opocznie zaprasza do głębokiej refleksji nad ofiarami wypadków drogowych - nagłych śmierci bez szansy na pojednanie z Bogiem i pożegnanie najbliższych, przerwanych życiorysów, złamanych karier, pokiereszowanych bólem rodzin.

- Pomysł zrodził się jako owoc informacji o tragediach na drodze, których tak wiele każdego dnia, oraz jako wspomnienie historii jednej rodziny z naszego regionu, która zginęła, śpiesząc się na święta wielkanocne. Uderzyli w przydrożny krzyż - mówi ks. Leszek Sokół, proboszcz tej opoczyńskiej parafii.

W instalacji Grobu Pańskiego wykorzystano autentyczny samochód, który uległ niedawno wypadkowi.

- Jestem poruszony. Właściwie trudno nie przyznać racji pomysłowi, by w ten sposób ostrzegać nas, by mieć większy szacunek dla życia - mówi pan Zbigniew, który odwiedzając groby na pobliskim cmentarzu, wszedł do kościoła na chwilę modlitwy.

  W instalacji wykorzystano autentyczny samochód, który uległ wypadkowi drogowemu
Ks. Zbigniew Niemirski /GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma