Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czas głoszenia, czas świadectwa

70. Tydzień Miłosierdzia Bożego pod hasłem "Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia”. To szczególny czas głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia w całym Kościele katolickim.

Jednym z tematów poruszanych na konferencji prasowej Caritas, w budynku przy ul. Kościelnej, był trwający Tydzień Miłosierdzia. Jego historia rozpoczęła się siedemdziesiąt lat temu. – Tydzień Miłosierdzia, to szczególny czas głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia w całym Kościele katolickim. Co roku przebiega on pod innym hasłem, podkreślającym któryś z wymiarów działalności charytatywnej. W tym roku przebiega on pod hasłem „Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia” – mówił dyrektor radomskiej Caritas ks. Grzegorz Wójcik.

Tydzień Miłosierdzia obchodzony jest w dwóch płaszczyznach. Pierwsza obejmuje działania służące uwrażliwieniu na potrzebę niesienia pomocy poprzez katechezy i modlitwę. Oprócz tego sprawowane są Msze św., odprawiane nabożeństwa, podczas których obejmuje się modlitwą osoby potrzebujące i tych, którzy śpieszą im z pomocą.

Druga płaszczyzna to konkretne działania podejmowane na rzecz ludzi potrzebujących: biednych, chorych, samotnych. W przeżywanie tego tygodnia włączają się w sposób szczególny Parafialne Oddziały Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz placówki prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej. – Działania przez nich podejmowane nie tylko niosą pożyteczną i wymierną pomocą potrzebującym, ale są przypomnieniem, że dzieło miłosierdzia chrześcijańskiego jest sprawą całej wspólnoty Kościoła – przypomina dyrektor. W ostatnią niedzielę zbierane były datki na działalność Caritas. Za ten dar ks. Wójcik serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

Ale Tydzień Miłosierdzia trwa. Datki na rzecz Caritas można także składać za pośrednictwem specjalnego linku umieszczonego na stronie internetowej Caritas: www.radom.caritas.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama