Nowy numer 2/2021 Archiwum

Portret świętego ze zdjęć wiernych

Na dzwonnicy przy kościele św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie zawisł niezwykły portret papieża Polaka. Tworzy go ponad 1500 fotografii.

- Idea zrodziła się zimą, gdy zastanawialiśmy się, jak uczcić kanonizację Jana Pawła II. Mój parafianin artysta fotografik Daniel Rogala zaproponował, by zrobić dużego formatu portret papieża Polaka z naszych zdjęć. Ogłosiłem w kościele, żeby ludzie przynosili swoje fotografie, bo robimy portret jako pamiątkę kanonizacji. W ostatnie niedziele pan Daniel przychodził do kościoła i po każdej Mszy św. robił jeszcze zdjęcia. Namawiałem ludzi, by stanęli w grupie przyjaciół, czy rodziny - mówi proboszcz ks. kan. Dariusz Skrok.

Prace trwały trzy miesiące. Na portrecie znalazły się też zdjęcia z różnych wydarzeń, jakie odbywały się w Skaryszewie, m.in. akcji strażackich, czy objęcia probostwa w lipcu ubiegłego roku przez ks. Skroka. Niezwykła fotografia przez rok będzie wisiała na przykościelnej dzwonnicy. - Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. Parafianie przychodzą po Mszach św. i odnajdują siebie na papieskim portrecie. Po chrztach i ślubach robią sobie tu zdjęcia - dodaje proboszcz.

Pamiątką tego wydarzenia jest pocztówka, na której jest miniaturka portretu, kościół i dzwonnica oraz modlitwa o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama