Nowy numer 25/2018 Archiwum

Byłem z wami, teraz wy trwajcie ze mną

Bp Henryk Tomasik przed kościołem w Gielniowie poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. Pod koniec maja rozpocznie się perygrynacja obrazu papieża Polaka wśród rodzin parafii.

Przed kościołem bł. Władysława w Gielniowie bp Henryk Tomasik poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. Na jego cokole widnieje napis: „Byłem zawsze z Wami, teraz Wy trwajcie ze Mną”. – Pomysłodawcą postawienia pomnika z brązu był proboszcz ks. kan. Kazimierz Okrutny. Wykonawcą był Karol Badyna, prof. ASP w Krakowie. Ten sam, który dziewięć lat wcześniej wykonał pomnik bł. Władysława, który jest ustawiony w Gielniowie, w miejscu urodzenia błogosławionego, przy trasie Opoczno-Przysucha. Pomnik ufundowali parafianie, miejscowi księża, wójt Gminy. Do tej uroczystości parafia przygotowywała się przez wieczorne Msze św. z adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Apelem Jasnogórskim – mówi wikariusz ks. Stanisław Obratański.

– Bp Henryk Tomasik wyraził zgodę i pobłogosławił inicjatywę, aby obraz św. Jana Pawła II peregrynował po rodzinach parafii. Rozpocznie się ona pod koniec maja. Parafianie z niecierpliwością czekają na przybycie do ich domu obrazu – dodaje ks. Stanisław.

  Parafianie niebawem będą przyjmować wizerunek św. Jana Pawła II w swoich domach
Klaudia Samson


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma