Nowy numer 43/2020 Archiwum

Byłem z wami, teraz wy trwajcie ze mną

Bp Henryk Tomasik przed kościołem w Gielniowie poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. Pod koniec maja rozpocznie się perygrynacja obrazu papieża Polaka wśród rodzin parafii.

Przed kościołem bł. Władysława w Gielniowie bp Henryk Tomasik poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. Na jego cokole widnieje napis: „Byłem zawsze z Wami, teraz Wy trwajcie ze Mną”. – Pomysłodawcą postawienia pomnika z brązu był proboszcz ks. kan. Kazimierz Okrutny. Wykonawcą był Karol Badyna, prof. ASP w Krakowie. Ten sam, który dziewięć lat wcześniej wykonał pomnik bł. Władysława, który jest ustawiony w Gielniowie, w miejscu urodzenia błogosławionego, przy trasie Opoczno-Przysucha. Pomnik ufundowali parafianie, miejscowi księża, wójt Gminy. Do tej uroczystości parafia przygotowywała się przez wieczorne Msze św. z adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Apelem Jasnogórskim – mówi wikariusz ks. Stanisław Obratański.

– Bp Henryk Tomasik wyraził zgodę i pobłogosławił inicjatywę, aby obraz św. Jana Pawła II peregrynował po rodzinach parafii. Rozpocznie się ona pod koniec maja. Parafianie z niecierpliwością czekają na przybycie do ich domu obrazu – dodaje ks. Stanisław.

Parafianie niebawem będą przyjmować wizerunek św. Jana Pawła II w swoich domach   Parafianie niebawem będą przyjmować wizerunek św. Jana Pawła II w swoich domach
Klaudia Samson


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama