Nowy numer 28/2018 Archiwum

Był bohaterem i przyjacielem

Tak o Lechu Kaczyńskim mówił w Radomiu Micheil Saakaszwili. Były prezydent Gruzji odwiedził Radom, by - jak powiedział - oddać hołd swemu przyjacielowi, prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

– Lech Kaczyński był mężem stanu, który okazał wsparcie dla Gruzji w trudnym dla niej momencie agresji ze strony Rosji – mówił Saakaszwili. Nawiązał też do ostrzelania ich samochodu podczas podróży w głąb Gruzji: – Gdy rozległy się strzały, a inni chowali się, prezydent Polski nawet się nie skłonił, okazując bohaterstwo – podkreślił.

Radom znalazł się na trasie wizyty Saakaszwilego podczas jego prywatnej wizyty w Polsce w związku z istniejącym tu jedynym w kraju pomnikiem prezydenckiej pary. W dowód wsparcia, jakie w Gruzji okazał polski prezydent, w Tbilisi stanął jego pomnik, a imieniem Lecha Kaczyńskiego została nazwana jedna z głównych ulic stolicy.

Podczas wizyty w Radomiu gruzińskiemu gościowi towarzyszył prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma