Nowy numer 28/2018 Archiwum

Matka spotyka się z dziećmi

W 25. rocznicę powstania Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej kościołowi sanktuaryjnemu zostanie nadany tytuł bazyliki mniejszej. W ramach duchowego przygotowania do tej uroczystości, która odbędzie się jesienią, trwa peregrynacja kopii obrazu MB Ostrobramskiej w parafiach dekanatu skarżyskiego.

Na czas peregrynacji błogosławieństwa udzielił bp Henryk Tomasik. - Matka Boża udaje się na spotkanie ze swoimi dziećmi, ale przede wszystkim uczy nas posłuszeństwa wiary i modlitwy uwielbienia względem Boga. Nasza modlitwa nie może ograniczać się wyłącznie do próśb. Prawdziwa modlitwa jest zawsze dziękczynieniem. Maryja idzie zaprosić swoje dzieci na srebrny jubileusz pobytu w skarżyskiej Ostrej Bramie. Mamy nadzieję, że spotkania przyniosą błogosławione owoce dla mieszkańców naszej małej ojczyzny - mówił ordynariusz.

Kopia obrazu MB Ostrobramskiej nawiedziła już skarżyskie parafie pw. św. Józefa, NSJ i św. Brata Alberta. Od 24 do 31 maja będzie w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, od 31 maja do 7 czerwca w Bliżynie, od 7 do 14 czerwca w parafii MB Nieustającej Pomocy, od 14 do 21 czerwca w Ostojowie, od 21 do 28 czerwca w parafii MB Częstochowskiej, od 28 czerwca do 5 lipca w Lipowym Polu, od 6 do 13 września w Majkowie, od 13 do 20 września w Skarżysku Kościelnym, od 20 do 27 września w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i od 27 września do 4 października w Suchedniowie.

Uroczystość nadania tytułu bazyliki mniejszej odbędzie się 26 października. Tego dnia będzie też IV Światowy Zjazd Skarżyszczan. - Kochani, przyjedźcie do rodzinnego miasta złożyć hołd Matce Miłosierdzia, by wspólnie z dobrodziejami pomodlić się o pomyślność naszej Ojczyzny, o łaski dla Was i Waszych rodzin. Mamy nadzieję, że spotkania z najbliższymi umocnią więzi rodzinne i ożywią Wasze wspomnienia - zaprasza kustosz, ks. prał. Jerzy Karbownik. - Jesteśmy otwarci na propozycje, które ubogaciłyby program zjazdu. Prosimy o kontakt z sekretariatem sanktuarium (ostrobramska@ostrobramska.pl, tel. 41 25 38 800).

  Na czas peregrynacji błogosławieństwa udzielił bp Henryk Tomasik
Archiwum sanktuarium
  Kopia obrazu MB Ostrobramskiej nawiedziła już parafię Najświętszego Serca Jezusowego
Archiwum sanktuarium


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma