Nowy numer 24/2018 Archiwum

To nasi wybrani z terenu diecezji radomskiej

Zbigniew Kuźmiuk startujący z list PiS w Okręgu Wyborczym nr 5 (Mazowsze) jest jedynym kandydatem, który zdobył mandat europosła, będąc jednocześnie mieszkańcem naszego regionu.

  Frekwencja w naszych komitetach wyborczych odpowiadała mniej więcej średniej krajowej
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Obok Zbigniewa Kuźmiuka mandaty europosłów, spośród kandydatów, którzy startowali z list obejmujących teren naszej diecezji, zdobyło jeszcze 11 osób. Są to:

W Okręgu Wyborczym nr 5 (Mazowsze): Julia Pitera z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska i Jarosław Kalinowski z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.

W Okręgu Wyborczym nr 6 (Łódź): Janusz Wojciechowski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość i Jacek Saryusz-Wolski z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska.

W Okręgu Wyborczym nr 10 (Małopolska i świętokrzyskie): z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość - Andrzej Duda, Ryszard Legutko i Beata Gosiewska. Z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej - Róża Thun i Bogdan Wenta. Z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Czesław Siekierski i Komitetu Wyborczego - Janusza Korwin Mikke Stanisław Żółtek.

  Zbigniew Kuźmiuk startował z czwartego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości
Ks. Zbigniew Niemirski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma