Nowy numer 2/2021 Archiwum

W trosce o zdrowie

Już po raz piąty odbyła się ta ekologiczno-zdrowotna impreza. Jej organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Radomia szereg atrakcji i niespodzianek.

Osoby zainteresowane mogły skorzystać z konsultacji i porad specjalistów: kardiologa, ginekologa, internisty, neurologa, lekarza pediatry, stomatologa – można było zrobić przegląd jamy ustnej. Był magister rehabilitacji i przedstawiciele poradni uzależnień. – Teraz mamy do czynienia z różnymi rodzajami uzależnień, nie tylko od alkoholu, tytoniu, narkotyków czy tak zwanych dopalaczy, ale również uzależnienie od komputera, od gier hazardowych. Nawet od pracy możemy być uzależnieni – mówi pani Lucyna.

Goście festynu najchętniej korzystali z punktów, w których pielęgniarki wykonywały pomiar cukru we krwi, spirometrię i pomiar ciśnienia tętniczego.

Oczywiście wszystkie konsultacje, porady i badania wykonywane były bezpłatnie.

Na zakończenie festynu Straż Pożarna zaprezentowała samochód strażacki z wysięgnikiem, z drabiną. Był też pokaz, jak w sytuacjach pożaru i zagrożenia życia strażacy ratują ludzi.

Fizjoterapeuta Paweł Moskwa miał pełne ręce roboty   Fizjoterapeuta Paweł Moskwa miał pełne ręce roboty
Krystyna Piotrowska /GN
W punkcie SANEPID-u można było na przykład uzyskać wszystkie informacje na temat szczepionek   W punkcie SANEPID-u można było na przykład uzyskać wszystkie informacje na temat szczepionek
Krystyna Piotrowska /GN

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama