Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W trosce o zdrowie

Już po raz piąty odbyła się ta ekologiczno-zdrowotna impreza. Jej organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Radomia szereg atrakcji i niespodzianek.

Każdy znalazł coś dla siebie. Najmłodsi mogli pobawić się z klaunami i dostać od nich balonowe zwierzaczki. Na scenie uczniowie z różnych szkół prezentowali między innymi stroje przygotowane z surowców wtórnych. Był to swoisty pokaz mody. Modele i modelki prezentowali się w strojach na przykład z butelek, makulatury, plastikowych torebek czy rurek do napojów. Można było wziąć udział w konkursie ekologicznym. Ci, którzy znali poprawną odpowiedź, zabierali ze sobą ciekawe i cenne nagrody. Każdy, kto przyniósł określoną ilość aluminiowych puszek, szklanych opakowań, plastikowych butelek, baterii lub niepotrzebny sprzęt gospodarstwa domowego, otrzymywał kupony upoważniające do udziale w loterii fantowej.

  Jednym z lekarzy, u których można było uzyskać poradę medyczną, była Lucyna Wiśniewska, lekarz neurolog
Krystyna Piotrowska /GN
Druga część festynu miała na celu propagowanie zdrowia i zdrowego trybu życia. – Organizatorem części ekologicznej jest „Radkom”. Stowarzyszenie Inicjatywa jest głównym organizatorem części zdrowotnej pikniku. Postanowiliśmy połączyć te pikniki, ponieważ od ekologicznego sposobu odżywiania się, od trybu życia w dużym stopniu zależy nasze zdrowie. Są z nami, jak co roku, nasi partnerzy: Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lasy Państwowe, Zespół Szkół Medycznych, Stowarzyszenie Amazonek, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, którą mam przyjemność reprezentować. Są panie z oświaty zdrowotnej, epidemiologii. Mamy różne ulotki, przybliżamy zainteresowanym osobom zakres naszej działalności, jak również, jakie badania można ewentualnie, w razie potrzeby, u nas zrobić. Jak zapobiegać chorobom, jak się przed wieloma z nich zabezpieczyć. Tu mówimy również o szczepieniach – mówi Lucyna Wiśniewska, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma