Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zapraszają na pątniczy szlak

Radomska Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości wyrusza w tym roku po raz 25. Nieprzerwanie od 1990 r. organizowana jest od 25 do 30 czerwca.

W ciągu pięciu dni pątnicy przejdą ponad 130 km. W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych (klubów abstynenckich, wspólnot AA, Al-Anon, Alateen) i osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.

- Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy, naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień - mówi opiekun pielgrzymki ks. Konrad Wójcik. - Ale jest to także czas dawania radosnego świadectwa wiary. Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację. Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się potem wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami - dodaje.

Pielgrzymkę rozpocznie 25 czerwca Msza św. sprawowana w radomskiej katedrze o 9.00. Będą ją koncelebrowali biskupi Henryk Tomasik i Adam Odzimek. Jak co roku konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień wygłosi w drodze ks. Marek Dziewiecki.

Zapisy: w dniu wyjścia pielgrzymki (w pobliżu katedry) od 8.00 do 9.00, e-mailem: pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com lub telefonicznie: 604 214 773.

Dokumenty niezbędne przy zapisach: dowód osobisty lub legitymacja szkolna (nr PESEL). Do 18. roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów muszą mieć zaświadczenie rodziców, że idą na pielgrzymkę pod opieką osoby pełnoletniej.

Trasa:

25.06 - Radom-Błotnica (25 km)

26.06 - Błotnica-Białobrzegi (19 km)

27.06 - Białobrzegi-Błędów (25 km)

28.06 - Błędów-Lutkówka (20 km)

29.06 - Lutkówka-Jaktorów (22 km)

30.06 - Jaktorów-Niepokalanów (19 km)

Możliwość powrotu autokarem do Radomia.

Informacje: ks. Konrad Wójcik, tel. 604214773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com

Profil na Facebook’u: www.facebook.com/pielgrzymkaradomniepokalanow


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama