Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stolica europejskiego folkloru

Start imprezy w czwartek 19 czerwca o 17.00. Wieki finał - parada ulicą Biernackiego - w niedzielę 22 czerwca o 18.00. Gwiazdą festiwalu będzie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", który da koncert w MDK w piątek o 18.00.

Wystąpią zespoły z całej Polski oraz z Grecji, Litwy, Węgier, Białorusi, a nawet Senegalu.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dzielna oraz Miejski Dom Kultury w Opocznie. Gospodarzem zaś - Zespół Pieśni i Tańca "Tramblanka".

- Festiwal to szczególne wydarzenie kulturalne, które z roku na rok cieszy się większą popularnością, zarówno wśród mieszkańców naszego regionu, jak i wśród zagranicznych gości. Jest to doskonała okazja do promocji Opoczna, województwa i kraju. To także możliwość przybliżenia kultury, tradycji i historii narodów, których reprezentantów będziemy gościć - informuje Miejski Dom Kultury.

"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym festiwalu.

PROGRAM:

19 czerwca (czwartek)
17.00 - sesja zdjęciowa przy MDK
17.15 - konferencja prasowa w MDK
17.45 - parada zespołów festiwalowych
18.00 - koncert inauguracyjny festiwalu w MDK (bezpłatne bilety wstępu do odbioru w MDK - liczba miejsc ograniczona)

20 czerwca (piątek)
12.30 - Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana” w MDK
12.45 - zespół ludowy ”Spod Diablej Góry” - gmina Aleksandrów
13.00 - warsztaty twórczości artystycznej
13.00 - zespół ludowy ”Królowianki” - gmina Inowłódz
13.15 - zespół ludowy ”Jedność” - gmina Mniszków
13.30 - zespół ludowy ”Sitowianki” - gmina Opoczno
13.45 - zespół ludowy ”Bukowianki” - gmina Opoczno
14.00 - zespół ludowy ”Kraśniczanki” - gmina Opoczno
14.15 - zespół ludowy ”Wolowianki” - gmina Opoczno
14.30 - zespół folklorystyczny ”Słowiki” - gmina Sławno
14.45 - zespół ludowy ”Smardzewianie” - gmina Tomaszów Maz.
15.00 - zespół folklorystyczny ”Róża” - gmina Sławno
15.15 - przerwa
15.30 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Lubochnianie” - gmina Lubochnia
15.45 - Zespół Pieśni I Tańca ”Mali Smardzewianie” - gmina Tomaszów Maz.
16.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Tramblanka” - gmina Opoczno
16.15 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ”Ciebłowianie” - gmina Tomaszów Maz.
16.30 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ”Kuniczanka” - gmina Sławno
16.45 - Zespół Pieśni i Tańca ”Tramblanka”, grupa dorosła - gmina Opoczno
17.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Ciebłowianie”, grupa dorosła - gmina Tomaszów Maz.
17.30 - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów. Występy zwycięskich zespołów
18.00 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca ”Śląsk” w MDK
18.00 - koncerty wyjazdowe zespołów festiwalowych

21 czerwca (sobota)
12.00 - Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych ”Pasiaczek”
11.45 - Laureat Przeglądu ”Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”
12.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Cekinki” - region opoczyński
12.10 - Zespół Pieśni i Tańca ”Markusy” - Podkarpacie
12.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mały Łańcut” - Podkarpacie
12.20 - Zespół Pieśni i Tańca „Porabianie” - Kraków wschodni
12.40 - Zespół Pieśni i Tańca ”Markusy” - Podkarpacie
12.50 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mały Łańcut” - Podkarpacie
13.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Powiśle” - region powiślański
13.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Powiśle” gr. II - region powiślański
13.25 - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ”Duża Okrasa” - region świętokrzyski
13.40 - Zespół Ludowy ”Ożarowiccy” gr. młodzieżowa - region mazowiecki
13.55 - Zespół Ludowy ”Ożarowiccy” gr. młodsza - region mazowiecki
14.05 - przerwa
14.45 - Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ”Kłomnickie Płomyczki” - region śląski/częstochowski
15.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Szczecinianie” - region zachodniopomorski
15.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Kalina” - region łowicki
15.25 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. I - region lubelski
15.35 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. II - region lubelski
15.40 - Zespół Pieśni i Tańca ”Golądkowo” - Puszcza Zielona i północne Mazowsze
15.55 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. I - region lubelski
16.05 - Zespół Pieśni i Tańca ”Nowa Huta” - Kraków wschodni
16.15 - Zespół Pieśni i Tańca AGH ”Krakus” - region krakowski
16.25 - Zespół Pieśni i Tańca ”Poznań” AWF - region wielkopolski
16.40 - Laureat Przeglądu ”Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”
ok. 17.15 - ogłoszenie wyników
15.00-21.00 - Dzień Wielu Kultur (plener) - prezentacja kultury, tradycji i kuchni poszczególnych krajów - plac obok MDK.
- warsztaty regionalnej twórczości ludowej  "Poleczka zabiera dzieci w świat”
- zabawy dla najmłodszych
- nauka tańców międzynarodowych
- wspólne śpiewanie
- zabawa folkowa

22 czerwca (niedziela)
18.00 - parada zespołów ulicą Biernackiego
18.40 - koncert finałowy festiwalu w MDK (bezpłatne bilety wstępu do odbioru w MDK - liczba miejsc ograniczona)

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma