Nowy numer 33/2018 Archiwum

Potrzeba ludzi sumienia

Przy pomniku upamiętniającym wydarzenia z czerwca 1976 r. mówił o tym bp Henryk Tomasik.

Nasza ojczyzna stoi przed wieloma problemami. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Ale najbardziej podstawowym pozostaje sprawa porządku moralnego. Ten ład jest fundamentem życia człowieka i społeczeństwa. Dlatego Polska woła dziś nade wszystko o ludzi sumienia – to słowa wypowiedziane w 1995 r. przez ojca świętego Jana Pawła II w Skoczowie. One nie tracą swej aktualności – mówił w homilii bp Tomasik.

Na Mszy św. sprawowanej przy pomniku upamiętniającym wydarzenia sprzed 38 lat obecni byli przedstawiciele władz miasta i województwa, kombatanci, przedstawiciele Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, pracownicy IPN z Lublina, Warszawy i Radomia, straż pożarna, leśnicy, wojsko, policja, rektorzy radomskich uczelni, dyrektorzy zakładów pracy, młodzież szkół, narodowcy i kibice oraz mieszkańcy Radomia i okolic. Galeria zdjęć na: radom.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma