Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zabawa pod chmurką

Choć spotkanie przeznaczone było dla „młodzieży trzeciego wieku”, to uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich pokoleń.

Biesiadę Seniorów, która w tym roku odbyła się po raz pierwszy przy bazylice mniejszej w parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu, otworzyła Anna Ozga, kierownik Klubu Seniora. Klub od 12 lat działa w „Kazimierzówce”. – Współorganizatorami naszego spotkania są Dom Opieki Społecznej przy ul. Garbarskiej, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”, MOPS Dział Socjalny nr 8. Zaprezentowały się przed seniorami dzieci z PSP nr 15 i młodzież z PG nr 12, ale motorem napędowym tego wydarzenia jest proboszcz ks. prał. Grzegorz Senderski – mówiła pani Anna.

Seniorom dopisywały humory, chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek. Nie obyło się też bez tańców przy orkiestrze. Można było także skosztować kiełbasek z grilla i domowych wypieków. – Spotykamy się przy różnych okazjach. W tym roku postanowiliśmy, żeby seniorzy mieli swój festyn. W parafii jest około 60 procent emerytów – powiedział proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama