Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zabawa pod chmurką

Choć spotkanie przeznaczone było dla „młodzieży trzeciego wieku”, to uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich pokoleń.

Biesiadę Seniorów, która w tym roku odbyła się po raz pierwszy przy bazylice mniejszej w parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu, otworzyła Anna Ozga, kierownik Klubu Seniora. Klub od 12 lat działa w „Kazimierzówce”. – Współorganizatorami naszego spotkania są Dom Opieki Społecznej przy ul. Garbarskiej, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”, MOPS Dział Socjalny nr 8. Zaprezentowały się przed seniorami dzieci z PSP nr 15 i młodzież z PG nr 12, ale motorem napędowym tego wydarzenia jest proboszcz ks. prał. Grzegorz Senderski – mówiła pani Anna.

Seniorom dopisywały humory, chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek. Nie obyło się też bez tańców przy orkiestrze. Można było także skosztować kiełbasek z grilla i domowych wypieków. – Spotykamy się przy różnych okazjach. W tym roku postanowiliśmy, żeby seniorzy mieli swój festyn. W parafii jest około 60 procent emerytów – powiedział proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma