Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kradzież rynien z kościoła w Jasieńcu Iłżeckim

W nocy z 2 na 3 lipca z kościoła parafialnego w Jasieńcu Iłżeckim skradziono miedziane rynny i część parapetów okiennych.

Na szczęście, niedługo po kradzieży sprawcy zostali złapani podczas przypadkowej kontroli policyjnej. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się iłżeccy policjanci.

- To kolejny przypadek wandalizmu, jeśli chodzi o budynki sakralne w ostatnim czasie (po świętokradztwie w Radomiu i kradzieży w Mirowie). Wierni są oburzeni tym faktem, tym bardziej, że od wybudowania kościoła, czyli od 1979 r., nikt nie porywał się na grabież w parafialnej świątyni. Modlimy się w intencji sprawców i prosimy o dar nawrócenia dla nich - powiedział ks. Bartłomiej Goździewski, wikariusz parafii w Jasieńcu Iłżeckim.

Ko­ściół pw. MB Różańcowej został zbudowany w latach 1977-1979 staraniem ks. Stanisława Ciejki. W kronice parafialnej pod datą 17 października 1978 r. napisał: "Wreszcie po wielkich trudnościach udało mi się zdobyć w Katowicach (Centrala Handlowa Metali Nieżelaznych) wystarczającą ilość blachy miedzianej na obróbki i pokrycie kościoła. Ekipa blacharzy (Józef Sitek..., par. Krępa Kościelna) uwijają się do późna w nocy, by przed zimą nakryć kościół".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma