GN 3/2021 Archiwum

750 lat miasta. Jest co świętować

Chcieli przebiec 750 kilometrów, na 750 lat swojego miasteczka. Szło im tak dobrze, że przebiegli 882 km.

Ta dwudniowa impreza rozpoczęła się Dniem Sportu i Rekreacji, który odbył się pod hasłem "3 x 30 x 130", czyli 3 razy w tygodniu 30 minut sportu czy aktywności fizycznej przy tętnie minimum 130, a będziesz żył zdrowo. Wśród sportowych konkurencji były finał sztafetowego biegu "750 km na 750-lecie miasta Skaryszewa", wyścig kolarski, turnieje siatkówki plażowej, turniej łuczniczy, pokazy krav magi i aerobiku.

Drugi dzień obchodów rozpoczęła Regionalna Wystawa Koni w Stadninie "Hubertus". Później na scenie, która tradycyjnie została ustawiona na miejskim stadionie, można było wysłuchać koncertu sobowtóra Maryli Rodowicz, śpiewał też Andrzej Rybiński i koncertował zespół Big Cyc.

– Te dni wpisują się w całoroczne obchody jubileuszu 750. rocznicy nadania Skaryszewowi praw miejskich. Rocznicowe obchody rozpoczęły się już w sylwestrowy wieczór. Spotykaliśmy się na wielu imprezach kulturalnych i sportowych, a od środy od 6.00 rano ruszyły Dni Skaryszewa. Rozpoczęło je wspaniałe zjawisko sportowo-rekreacyjno-biegowe, które polegało na tym, że przez 3,5 doby przebiegliśmy 882 km. Chcieliśmy przebiec 750 km dla uczczenia 750. rocznicy nadania praw miejskich. Zgłosiło się około 300 zawodników, mieszkańców miasta i gminy Skaryszew. Biegły całe rodziny. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 3 lata, najstarszy – 60. Biegliśmy dzień i noc. Te spotkania, uroczystości budują społeczność obywatelską naszego miasteczka. Każdy znajduje dla siebie miejsce i każdy uczestniczy na tyle, na ile może. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez sponsorów, darczyńców. To jeden z elementów integracji naszego miasteczka i naszej gminy. Coroczne spotkania w Skaryszewie na stadionie taką rodzinę skaryszewską budują. Ten rok jest pełen wrażeń i doświadczeń, sądzę, że przynosi ogromny pożytek dla mieszkańców naszej gminy. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny spotkać się i wspólnie tworzyć coś dla naszej gminy – powiedział burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga.

Na stadionie podczas tych uroczystości spotykały się całe rodziny. Wspólnie bawiono się przy dobrej muzyce, a na najlepszych finalistów sportowych rozgrywek czekały nagrody od sponsorów i dyplomy.  – To jest wielka sprawa, że są takie spotkania, jak to dzisiejsze. Jak powiedział burmistrz, ta rodzina skaryszewska tworzy się, integruje w czasie takich spotkań. To prawda. Przyjeżdżamy z różnych miejsc w Polsce, ale to tu są nasze korzenie. Mamy okazję odświeżyć znajomości. To też okazja do uczestnictwa w sportowych zmaganiach, a to z kolei służy promocji zdrowia – mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor sanepidu w Radomiu i prezes "Środowiska Inicjatywa". Pani Lucyna urodziła się w Skaryszewie i zawsze bardzo chętnie do tego miasta wraca.

Na Dni Skaryszewa zaprosili Rada Miejska w Skaryszewie, Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama