Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pod Radomiem zderzyły się dwa samoloty

Do katastrofy doszło koło Jedlińska, niedaleko lotniska w Piastowie. Jak relacjonuje naoczny świadek katastrofy, z jednego z samolotów o własnych siłach wyszło dwóch ludzi.

Byli to najprawdopodobniej pilot i instruktor. Drugi samolot zapalił się i wpadł do jednego ze stawów pod Jedlińskiem. – Obaj uratowani po wyjściu z samolotu mówili, że nagle usłyszeli huk i poczuli uderzenie. Ich cessna straciła sterowność – mówi świadek.

Osoby, które leciały drugim samolotem, spadły wraz z maszyną do stawu między Wsolą a Jedlińskiem. Obie, niestety, zginęły.

W działaniach ratowniczych wzięło udział 10 jednostek straży pożarnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma