Kościół św. Jana Chrzciciela (fara) jest pierwszym w Radomiu, który nawiedziła figura św. Michała Archanioła z groty objawień na włoskim półwyspie Gargano.
Trzydniowe nawiedzenie rozpoczęło się 9 lipca na Rynku. Stąd figura została przeniesiona w uroczystej procesji do kościoła farnego. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Mirosław Nowak. - Czekamy na uzdrowienie i uwolnienie nas od naszych złych skłonności, słabości, zniewolenia. Wiele osób pragnie przyjąć szkaplerz jako ochronę przed pokusami i działaniem złego ducha. Dobrze, że jesteś z nami. Potrzebujemy twojego wstawiennictwa. Za protektora bądź i patrona. Niech nas wspomaga twoja obrona. Uśmierz czartowską zuchwałość srogą. Bądź przewodnikiem, bądź nam i drogą - powiedział na rozpoczęcie Eucharystii.
W homilii michalita ks. Sylwester powiedział, że niezwykłość tego dnia skupiona jest na niezwykłym gościu, który w znaku figury z góry Gargano z ziemi włoskiej przybywa do naszej parafii, a wraz z nim przybywa zapewne cały orszak anielski, którego św. Michał Archanioł jest wodzem. - Św. Michał Archanioł w swoim zawołaniu „Któż jak Bóg” wskazuje przede wszystkim na Boga. Możemy dziś powiedzieć - gdy żyjemy we współczesnym świecie tak bardzo pogmatwanym przez grzech, tak bardzo zatrutym przez kłamstwo, tak bardzo zmanipulowanym przez działanie złego ducha - że św. Michał Archanioł przychodzi, aby upomnieć się o właściwe miejsce Boga w życiu i sercu każdego człowieka - mówił.
Pierwszego dnia nawiedzenia wierni będą czuwać przy figurze do 24.00.
W programie kolejnych dni będą m.in. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwa egzorcyzmem prostym, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, Akt Zawierzenia Pogromcy Szatana, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. Cały czas czynny jest kiermasz anielski.
Program:
10 lipca (czwartek)
7.00 - Msza św. parafialna.
7.45 - Msza św. z kazaniem.
9.30 - Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
10.00 - Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych, samotnych i chorych (po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).
11.30 - Modlitwa osobista
14.00 - Godzina modlitwy za ludzi zniewolonych, opętanych i trwających w grzechu ciężkim - Różaniec z rozważaniami anielskimi i modlitwy do św. Michała Archanioła.
15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu: Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy do św. Michała Archanioła.
16.00 - Msza św. z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym.
17.30 - Nieszpory o Aniołach.
18.00 - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem (po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).
20.00 - Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
21.00 - Apel Jasnogórski i rozważanie apelowe.
11 lipca (piątek)
7.00 - Msza św. parafialna.
7.45 - Msza św. z kazaniem.
10.00 - Msza św. z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie figury i zakończenie peregrynacji (po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).
Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Mirosław Nowak
Marta Deka /Foto Gość