Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rywalizacja na zalewie

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa organizują 30 sierpnia w Zarzęcinie nad zalewem Sulejowskim III Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej w klasie Omega im. ks. dr. Zdzisława Domagały.

Ks. dr Zdzisław Domagała (1942-2003) po ukończeniu studiów specjalistycznych na KUL podjął pracę duszpasterską w parafii św. Jana w Radomiu. Był współorganizatorem i pierwszym kierownikiem radomskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wspólnie ze studentami zakupił w latach siedemdziesiątych dwie łodzie „Omegi” na które zabierał młodzież studencką i małżeństwa, by żeglować i odpoczywać nad jeziorami Pojezierza Mazurskiego. Jego forma łączenia odpoczynku i duszpasterstwa przetrwała do dziś i jest podejmowana przez kolejne pokolenia jego wychowanków.

- Celem regat jest integracja sympatyków żeglarstwa i społeczności lokalnych oraz popularyzacja turystyki żeglarskiej, która w naszym regionie ma wieloletnie tradycje - mówi prezes DIAK Jerzy Skórkiewicz. - Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych regatach - czteroosobowe złogi reprezentujące parafie, ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz wszystkich chętnych - dodaje. Zapisy do udziału w imprezie pod numerem 48 605 686 460. Szczegóły uczestnictwa w regatach: tutaj.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma