Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pożar w sanktuarium w Kałkowie-Godowie

Wczesnym popołudniem nad powiatem starachowickim przeszła gwałtowna burza. Najprawdopodobniej uderzenie pioruna spowodowało pożar w sanktuarium.

  Co zrozumiałe, pożar wzbudził zaciekawienie i zatroskanie mieszkańców
br. Przemek Rębowski
- Burzy towarzyszyły duże wyładowania atmosferyczne. I to one były najprawdopodobniej powodem pożaru na drewnianym budynku Muzeum Regionalnego, gdzie na poddaszu znajduje się mieszkanie kustosza ks. Zbigniewa Staniosa. Na szczęście nikt nie ucierpiał - informuje br. Przemek Rębowski ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego.

W gaszeniu pożaru brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej: z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Miejsce pożaru odwiedził bp Henryk Tomasik.

  Jednostki strażackie podczas gaszenia pożaru
br. Przemek Rębowski


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma