Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nasi na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej

36 osób pokonało około 230 km z Radomia na Jasną Górę. Wyruszyli spod kościoła farnego. Pod szczytem Jasnej Góry wraz z innymi, którzy pielgrzymowali na rowerach, uczestniczyli w Eucharystii.

- Podczas pielgrzymowania skupiliśmy się na dwóch aspektach wiary: pokorze i ubóstwie. Pierwszego dnia nie byliśmy rozpieszczani przez pogodę. Dopiero po południu deszcz ustąpił miejsca słońcu. Po drodze odmówiliśmy Różaniec w sanktuarium w Jarosławicach. Odwiedziliśmy także szkołę katolicką i ośrodek rehabilitacyjny ”Promień” sióstr ze Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce, w którym poznaliśmy historię ich zakonu. Po dojechaniu do miejsca noclegu spotkaliśmy się w grupie, aby móc się bliżej poznać i porozmawiać na temat pokory - opowiada Janek Kaczorowski, uczestnik  pielgrzymki.

Drugi dzień pielgrzymowania rozpoczęli od Mszy św. w Opocznie. W czasie jazdy odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zostało zakończone w sanktuarium w Paradyżu. - Kolejnym przystankiem na naszej drodze było sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i rozmową na temat ubóstwa. Trzeciego dnia dojechaliśmy do Częstochowy, gdzie po poznaniu wszystkich grup pielgrzymujących przejechaliśmy Alejami Najświętszej Maryi Panny przed szczyt Jasnej Góry. Tu sprawowana była Msza św. - mówi Janek. - Łącznie przebyliśmy około 230 kilometrów. Była to droga nierzadko okupiona ciężkim wysiłkiem. Najwyraźniej jednak warto, ponieważ z roku na rok jest nas coraz więcej - dodaje.

  U Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce
Jerzy Skórkiewicz
  Pielgrzymi na Jasnej Górze
Jerzy Skórkiewicz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma