Nowy numer 4/2021 Archiwum

Łączą pokolenia

W ramach 8 edycji konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, przyznano na granty niemal 42 tysiące złotych.

Granty rozdała Lokalna Komisja Grantowa. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele mediów, samorządu, biznesu, społeczności lokalnej. Granty przyznano na realizację działań, służących aktywizacji społeczności lokalnych. Prezentacja projektów i podpisanie umów miały miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. W tym roku do udziału w programie zaproszone zostały organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę, lub planują prowadzić działania w gminach: Borkowice, Chotcza, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala, Lipsko, Pionki, Sienno, Solec nad Wisłą, Zakrzew. Projekty skierowane są do małych społeczności.

Kamila Kapciak z Arki, koordynator projektu, poinformowała, że na konkurs napłynęło 17 projektów. Kapituła konkursu postanowiła dofinansować 11 z nich. Projekty skierowane są do przedstawicielu wszystkich pokoleń, a każdy z nich musiał zawierać element związany z przypadającą w tym roku 25 rocznicą wolności.

Jak zauważył obecny na konferencji ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka, są to projekty perełki, przede wszystkim dlatego, że łączą nie tylko wszystkie grupy wiekowe ale i społeczne.

– To co państwo robicie, jest przedsięwzięciem, które przynosi wielkie efekty w waszych lokalnych społecznościach – mówił do obecnych ks. Tuszyński.

Zanim podpisano umowy, o projektach opowiadali przedstawiciele wnioskodawców   Zanim podpisano umowy, o projektach opowiadali przedstawiciele wnioskodawców
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie (ODL) i od 2005 roku uczestniczy w Programie „Działaj Lokalnie” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dotacje, otrzymane w ramach Programu są wsparciem na realizację projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Adresowane są do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama