Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dla tych, którzy nie wyruszą na szlak

Jest wiele osób, które z wielu powodów nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Ale oni mogą łączyć się z pątnikami duchowo.

Osoby starsze, niepełnosprawne, ci, którzy opiekują się chorymi, lub zwyczajnie nie mają urlopu, już tradycyjnie zaproszeni są do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. - Będzie to nasza grupa pielgrzymkowa, której patronuje św. Jan Paweł II. Jako jej przewodnik codziennie w waszej intencji będę sprawował Mszę św., a przed obrazem Pani Jasnogórskiej ofiaruję Bogu duchowe pielgrzymowanie. Duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze - mówi ks. Mirosław Kszczot.

Duchowi pielgrzymi powinni łączyć się z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę poprzez udział we Mszy św., poranne modlitwy, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, Anioł Pański w podanych intencjach, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, litanie i Apel Jasnogórski.

Codziennie też powinni odmawiać Modlitwę Pielgrzyma:

Wszechmogący Wieczny Boże,
Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez
pustynię byłeś wodzem i drogą.
Otaczaj opieką tych wszystkich, którzy
podjęli się trudu pieszej pielgrzymki.
Daj im szczęśliwie dojść do Tronu
Jasnogórskiej Pani i dopomóż
bezpiecznie powrócić do domów.
Najlepszy nasz Ojcze,
Ty przez Jezusa Chrystusa
w Duchu Świętym prowadzisz do siebie
swój Kościół pielgrzymujący na ziemi.
Dozwól, abyśmy Ciebie szukali
ponad wszystko i zawsze kroczyli
w naszej ziemskiej pielgrzymce
drogą Twoich przykazań.
Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś
Najświętszą Marię Pannę jako wzór
do naśladowania.
Spraw, abyśmy w Nią wpatrzeni,
postępowali drogą nowego życia.
Amen

Zgłoszenia do grupy pielgrzymów duchowych przyjmuje ks. Mirosław Kszczot (parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Starokrakowska 144, 26-600 Radom, tel. 608 294 408, e-mail: miroslawkszczot@o2.pl).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma