Nowy numer 24/2018 Archiwum

Budujemy tradycję

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej prosili o wysłuchanie przywiezionych w sercu intencji.

Z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach po raz pierwszy wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Zanim pielgrzymi wybrali się w drogę, zgromadzili się w parafialnej świątyni na krótkiej modlitwie pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Henryka Wólczyńskiego. Kapłan udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa na trud rowerowego pielgrzymowania, po czym wszyscy uczestnicy, pod czujnym okiem policji, wyruszyli w drogę. W pielgrzymce mógł wziąć udział każdy, kto ma rower. Rodzice zabrali też ze sobą dzieci. Już na miejscu pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej w intencjach, które przywieźli w sercach. Po wspólnej modlitwie był czas na posiłek, lody i przyjacielskie rozmowy. Oczywiście, było też zwiedzanie.

– Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Mamy nadzieję, że rowerowa pielgrzymka do Kałkowa przyciągnie miłośników jednośladów i stanie się tradycją naszej parafii. Dziękujemy wszystkim organizatorom i każdemu, kto w jakikolwiek sposób pomógł w jej przygotowaniu. A szczególnie serdeczne "Bóg zapłać" składamy wszystkim uczestnikom za odwagę, modlitwę i radosną atmosferę – mówi ks. Marcin Cabaj.​

  Pielgrzymi wyruszyli w trasę pod czujnym okiem policji
Archiwum Parafii
  Msza św. w sanktuarium w Kałkowie
Archiwum Parafii

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma