Nowy numer 2/2021 Archiwum

Każdy może być aktorem

To spotkanie w sobotnie popołudnie przyciągnęło do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku całe rodziny. Nikt się nie nudził.

Choć było bardzo gorąco, organizatorzy tego wydarzenia nie narzekali na frekwencję. Szczególnie dla dzieci było to ciekawe spotkanie, które dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń.

– Spotykamy się na "Karawanie Kultury" – Wędrującym Festiwalu Sztuki, którego głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów "Klanza". Dziś mieszkańcy, oprócz obejrzenia dwóch spektakli teatralnych, udziału w działaniach parateatralnych, wysłuchają koncertu piosenki retro i piosenki francuskiej – mówi Agnieszka Gryzek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jedlińsku.

"Karawana Kultury" – Wędrujący Festiwal Sztuki to projekt umożliwiający mieszkańcom województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego. Rozpoczyna się spektaklem teatru profesjonalnego dla dzieci, drugi spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Czas między nimi wzbogacony jest animacjami dla rodzin, prowadzonymi przez doświadczonych animatorów z "Klanzy". Dzieci, młodzież i rodzice inspirowani są do zajęć, dzięki którym każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii. Później prezentują je na scenie lub w plenerze. Przygotowywane scenki nawiązują do wcześniej obejrzanych spektakli, mogą być ich rozwinięciem lub uzupełnieniem.

– Po raz pierwszy gościmy dzisiaj "Karawanę Kultury" i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Spotkanie skierowane jest do całych rodzin, żeby się integrować, razem działać na niwie teatralnej, razem uczestniczyć w działaniach animacyjnych – objaśnia pani dyrektor.

Jak dodaje, trwa Akcja Lato dla dzieci i młodzieży. Nabyte podczas tego sobotniego spotkania umiejętności będą wykorzystywane w akcjach letnich w gminie. GCK w Jedlińsku ma pod swoją pieczą 6 placówek. We wszystkich oferta wakacyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata. – Poczynając od konkursów tanecznych, wokalnych, zajęć plastycznych poprzez rekreacyjne – turnieje sportowe, rowerowe rajdy, wycieczki krajoznawczo-turystyczne – wylicza A. Gryzek.

Aktorzy zapraszali publiczność na scenę   Aktorzy zapraszali publiczność na scenę
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Dyrektor Agnieszka Gryzek fotografowała i czuwała nad przebiegiem imprezy   Dyrektor Agnieszka Gryzek fotografowała i czuwała nad przebiegiem imprezy
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama