Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wdzięczność z bursztynu

O. Michał Czyżewski OSPPE pochodzi z Drzewicy. Od kilku lat pracuje w USA. Podczas urlopu w Polsce spotkał się z grupą młodzieży z Ukrainy. Do naszej redakcji przysłał list opisujący to spotkanie i związane z nim refleksje. Publikujemy jego fragmenty.

Pozdrowienia z Drzewicy!

W Drzewicy kilka dni wakacji spędziła dziesięcioosobowa grupa dzieci z Ukrainy. Pobyt w Polsce został zorganizowany przez ks. Władysława Czajkę z parafii Świetych Apostołów Piotra i Pawła z miejscowości Równe na Ukrainie. Organizatorami tego wyjazdu w Polsce byli: Janusz Reszelewski, burmistrz gminy i miasta Drzewica, Teresa Nowakowska, przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Drzewica (pani Teresa pochodzili z Kresów, stąd też sympatia i troska dla rodaków z tamtych stron) i Teresa Kwiecień (koordynatorka i organizatorka wypraw dla grupy z Ukrainy, która sprawowała też nad grupą opiekę medyczną).

W Drzewicy wypoczywali: Sofia, Antonina, Daria, Sofia, Yurii, Daryna, Marta, Dawid, Solomila, Bożena i opiekunka Tetiana.

Dla dzieci i opiekunki zostały przygotowane pokoje w miejscowym hotelu. Właściciel restauracji i hotelu „Zamkowa” w Drzewicy Robert Składowski, jak i wszyscy pracownicy dołożyli wszelkich starań, by ten wakacyjny czas należał do najwspanialszych dni.  Ze swoich okien goście mogli spoglądać na okolicę i zamek, który tak pięknie wpisuje się w krajobraz naszej miejscowości.

Dzieci z Ukrainy odwiedziły miejscowości sąsiadujące z Drzewicą, m.in.: Spałę, Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz, Przysuchę. Niezapomnianym przeżyciem była dla nich wycieczka do Warszawy. W słoneczną niedzielę uczestniczyły również w Mszy św. w parafialnym kościele pod wezwaniem św. Łukasza. Modlitwa w języku polskim nie stanowi dla nich problemu. Co tydzień bowiem uczestniczą w nabożeństwach odprawianych przez polskiego kapłana, który był inicjatorem ich wyjazdu do Polski.

Tetiana Makavchuk, dziękując za wspaniale spędzony czas, podarowała burmistrzowi obraz wykonany z bursztynu   Tetiana Makavchuk, dziękując za wspaniale spędzony czas, podarowała burmistrzowi obraz wykonany z bursztynu
Archiwum Ireny Kwiecień

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama