Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tornister pełen uśmiechów

Podobnie jak w roku ubiegłym Caritas Diecezji Radomskiej organizuje akcję "Tornister pełen uśmiechów". Polega ona na zbiórce artykułów szkolnych, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin.

Zbiórki przeprowadzane będą od 21 do 30 sierpnia w sklepach Biedronka, Real, Leclerc, Selgros na terenie Radomia oraz m.in. w Starachowicach i Końskich.

– Z każdym rokiem przybywa rodzin, których nie stać na wyprawki szkolne dla swoich dzieci. Dzięki tej akcji, wolontariuszom jak i ludziom dobrej woli będziemy mogli przygotować wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących rodzin – wyjaśnia koordynatorka akcji Iwona Stępniewska.

Do akcji włączyły się Straż Pożarna, ZUS oraz firmy Durr i Kombud. Od tego roku również Parafialne Zespoły Caritas. – Dostarczyliśmy do parafii puste plecaki. W nich była lista zawierająca spis przedmiotów, które powinny się w nich znaleźć. Wierni, którzy chcą być dobrymi duchami dla dzieci, zabierali plecaki do domów i wypełniali je zeszytami, kredkami, farbami i innymi akcesoriami potrzebnymi uczniom – mówi wicedyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kowalski. Te tornistry zostaną przekazane dzieciom w danej parafii.

W tym roku diecezjalna Caritas chce przygotować ok. 600 wyprawek szkolnych. Połowa z nich zostanie przekazana w jej siedzibie w Radomiu przy ul. Kościelnej 5, druga w parafiach, które włączyły się w akcję. Każda rodzina, która ma troje lub więcej dzieci, oprócz wyprawek dostanie również plecak. – W przyszłości chcemy przygotować 1200 wyprawek dla uczniów z biednych rodzin. Będziemy przy tym współpracować z parafialnymi i szkolnymi kołami Caritas – mówi ks. Robert.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma