Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wnioski jeszcze można składać

Radomskie rodziny plus, czyli posiadające co najmniej trójkę dzieci, chętnie sięgają po udogodnienia wynikające z samorządowego programu Karta Rodzina Plus. Wciąż przybywa nowych uczestników.

Kartę Rodzina Plus odebrało do tej pory już ponad 600 rodzin, a na rozpatrzenie oczekuje kilkaset kolejnych wniosków. W Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego kolejni uprawnieni wciąż takie wnioski mogą składać.

- Przypomnijmy, że Program Karta Rodzina Plus przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Jego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych i zwiększenie szans rozwojowych i życiowych pochodzących z nich dzieci i młodzieży, a także kreowanie pozytywnego wizerunku tych rodzin. Jest to element realizowanej na naszym lokalnym szczeblu polityki prorodzinnej i przeciwdziałania niekorzystnej sytuacji demograficznej Radomia. Polega on na umożliwieniu osobom nim objętym korzystania z katalogu ulg, zniżek i preferencji. Dzięki nim członkowie rodzin wielodzietnych mogą aktywniej niż dotąd uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i korzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także ulgowych opłat za przejazdy komunikację miejską - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta.

Swój akces do gminnego programu zgłaszają także lokalne firmy, które w odpowiedzi na apel prezydenta Andrzeja Kosztowniaka wspierają politykę prorodzinną. Na ulgi posiadacze Karty Rodzina Plus mogą liczyć w takich przedsiębiorstwach usługowych czy sklepach, jak: Foto-Sentia Krzysztof Rachalski, Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny „ Emaus”, Centrum Zabaw dla Dzieci „Hula Park”, Praktiker, Myjnia samochodowa przy ul. Wierzbickiej 78, „Jedynka” przy ul. Piłsudskiego, Impero Bocheński, Aquapark przy Galerii Słonecznej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Supermarket „Piotr i Paweł” przy al. Józefa Grzecznarowskiego, Foto BiM przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

Wypełniony i podpisany wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pok. 180 (wejście od ul. Niedziałkowskiego) w godzinach 7.30-15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 48 36 20 945, 48 36 20 942, lub adresem e-mail: zdrowie@umradom.pl oraz tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma