Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zostały niezatarte wspomnienia

Nie mogli narzekać na nudę, a to, co zobaczyli, będzie procentowało w szkole.

Wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek budowały przyjaźnie   Wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek budowały przyjaźnie
Archiwum Fundacji
Pierwszy turnus odbył się w Szklarskiej Porębie, drugi - w nadmorskim Jantarze. Uczestniczyło w nich 150 dzieci z województw łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

- Uroczo położone ośrodki wypoczynkowe, bogaty program i mnóstwo atrakcji dla młodych wczasowiczów sprawiły, że dwutygodniowe wczasy były pełne niezapomnianych wrażeń. Kąpiele w ciepłym morzu i basenach, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, gry i zabawy, park linowy, ścianki wspinaczkowe, ferma strusi, park dinozaurów, minigolf, wycieczki po przepięknej okolicy, poznawanie dzikiej górskiej przyrody wypełniały czas od rana do wieczora - wymienia Natalia Ziębicka z Fundacji "Dar dla Potrzebujących".

Dzieci nie mogły narzekać na nudę. Zwiedziły jedno z największych w Europie oceanariów, gdańską starówkę, najsłynniejsze polskie okręty-muzea: „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawicę”, wodospady Karkonoskiego Parku Narodowego. Uczestniczyły w warsztatach tanecznych, zajęciach plastycznych, pokazach mody. - Aktywny wypoczynek sprawił, że powróciły pełne energii, zapału, a przede wszystkim pięknych wspomnień, które z pewnością przetrwają do następnych kolonii - mówi Natalia Ziębicka.

Wypoczynek dofinansowano z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Organizatorami byli: opoczyńska Fundacja "Dar dla Potrzebujących", Solidarność Rolników Indywidualnych oraz Biuro Poselskie Roberta Telusa.

W programie kolonii była wycieczka do Gdańska   W programie kolonii była wycieczka do Gdańska
Archiwum Fundacji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama