Nowy numer 2/2021 Archiwum

Awiacje & Wariacje

13 i 14 września Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza na siódmą już "Uliczkę Tradycji".

Tegoroczna edycja imprezy przebiegać będzie pod hasłem: "Awiacje & Wariacje". W dużej mierze poświęcona będzie tematyce lotniczej. A jako że jest to romantyczna wyprawa w dwudziestolecie międzywojenne, m.in. poprzez specjalne dekoracje, dokumentalne wystawy, seanse filmowe czy prelekcje przypomniane zostaną chlubne tradycje radomskiego lotnictwa. Sala Baletowa "Resursy" zostanie zamieniona w lotnisko, gdzie będzie można spróbować swoich sił na symulatorze lotów.

Nie zabraknie dobrej muzyki, tańca, spektakli teatralnych, pokazów mody, wyścigów zabytkowych aut i rowerów oraz kuchni retro. Wystąpią m.in.: Zbigniew Zamachowski z zespołem Qrek Polski, Tango Fuerte, Halniacy, HaShir, Boba Jazz Band, Radomska Orkiestra Wojskowa. Będzie koncert tang oraz na piłę i harfę. Z trudnym repertuarem lat 20. i 30. zmierzą się politycy.

Na "Uliczce Tradycji" czynne będą: żyroskop - czyli trenażer pilotów, kiermasz staroci, stragany z mydłem i powidłem, stoisko Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza, stoisko z retro-zabawami dla dzieci. Ponadto będzie można spotkać kataryniarza z gadającym gwarkiem oraz kucyka Kubusia.

Imprezie towarzyszyć będzie wiele konkursów, m.in. na najlepsze przebranie z lat 20. i 30. Zwycięzca otrzyma supernagrodę od Aeroklubu Radomskiego - przelot widokowy nad miastem. Klasa szkolna, która wygra w konkursie na grupowe przebranie, pojedzie zwiedzać Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

13 września o 17.00 w sali widowiskowej "Resursy" odbędzie się uroczyste zakończenie 48. Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i wręczenie nagród zwycięzcom. Akrobacje można oglądać od 10 do 13 września na lotnisku w Piastowie.

W tym roku, dzięki sponsorom, na tytułową uliczkę, czyli ul. Struga, wrócą ogromne dekoracje. Program dwudniowej imprezy tutaj.

 "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama