Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bóg cię kocha i wzywa - to już w sobotę

Już 20 września pod hasłem "Bóg kocha i wzywa!" w Radomiu odbędzie się Apel Młodych. Do udziału w nim młodzież i ich duszpasterzy zaprasza bp Henryk Tomasik.

- Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją. Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje mnie przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi tęsknią za głęboką modlitwą, poszukują autentycznej wspólnoty i mocnej więzi z Chrystusem, która może nadać ich życiu nowy kierunek. Mam nadzieję, że Apel Młodych pozwoli doświadczyć, że każdy z nas jest dla Boga kimś ważnym i Ten, który kocha czułą miłością, powołuje do podjęcia różnych zadań - mówi bp Tomasik. - Na kolejny Apel Młodych pragnę zaprosić wszystkich młodych oraz ich duszpasterzy. Ufam, że na spotkaniu nie zabraknie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, kandydatów do bierzmowania, ministrantów i scholi działających w parafiach. Zapraszam na spotkanie także tych, którzy nie należą do żadnych grup czy wspólnot.

Apel Młodych składa się z 3 części. Każda jest ważna i ma swoje znaczenie. Spotkanie rozpoczną konferencje, które jednocześnie odbędą się w dwóch miejscach. - W parafii MB Miłosierdzia (ul. ks. Staniosa na os. XV-lecia) będzie o. Adam Szustak, wieloletni duszpasterz akademicki, dziś wędrowny kaznodzieja, a w sali koncertowej UM będzie grupa "Wyrwani z niewoli". To są ludzie, którzy przeżyli swoje osobiste nawrócenie i dzisiaj rozpoznali jako misję swojego życia mówienie o Panu Jezusie, używając rapu. Te dwie konferencje będą symultaniczne. Rozpoczną się o 16.30 i trzeba będzie dokonać wyboru - mówi ks. Marek Adamczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

O 17.45 rozpocznie się zabawa przed sceną ustawioną na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miasta. Poprowadzi ją Ruch Światło-Życie. Potem zespół "Młodzi z Winkiem" poprowadzi nieziemskie granie. - Będzie również strefa modlitwy i pojednania, czyli Najświętszy Sakrament w parku. W ubiegłym roku sporo osób mówiło, że to były bardzo ważne spowiedzi i bardzo głębokie rozmowy - dodaje ks. Marek. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi o. Szustak. - A potem coś, co nazwałbym taką dogrywką. Młodych, którzy chcieli przedłużyć nasze spotkanie już po apelu, zapraszam do katedry. Tam będzie uwielbienie prowadzone przez o. Adama. Szykujemy jeszcze niespodziankę. Będzie można osobiście spotkać się i porozmawiać z bp. Tomasikiem - zaprasza ks. Marek.

Program imprezy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama