Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ani grosza dla czarnych!

Już mnie to męczy, bo przecież wokół tyle interesujących tematów, a ja znów piszę o pieniądzach.

Do podjęcia sprawy skłonił mnie telefon, który odebrałem po informacji, że radomska "Arka" otrzymała pół miliona zł od minister Marii Wasiak, która swoją odprawę z PKP przekazała właśnie na rzecz tej organizacji. - Czytałeś internetowe wpisy? Znowu czarni dostali dużą kasę - informował mnie znajomy.

Owszem, Centrum Młodzieży "Arka" dostało te pieniądze, ale przecież to organizacja, która działa na rzecz młodych, a nie duchownych. "Arka" prowadzi kuchnię, w Radomiu także trzy ośrodki, które niosą pomoc młodzieży i dzieciom. Organizuje wyjazdy, szkolenia, zrzesza ponad tysiąc wolontariuszy itd., itp. W żadnym razie nie wspiera duchownych. Jedyny związek z duchowieństwem to ten, że "Arkę" stworzył ksiądz i ksiądz jej przewodzi.

Rozmawiałem z dyrektorem. Spodziewał się tych komentarzy. Mówił mi o swoich oporach w przyjęciu tej dotacji, bo liczył się z takimi ocenami. Może nawet nie powinienem o tym pisać, bo to w końcu prywatna rozmowa. Ale trudno, brnijmy dalej. Na co dzień stałą troską dyrektora centrum młodzieży są pieniądze, bo w "Arce" tyle spraw i tyle potrzeb. To tak, jak z Caritas. Ona też zajmuje się dobrami materialnymi. Każdego dnia z jej pomocy korzystają w Polsce 2 mln osób, a obok tego organizuje akcje pomocy, gdy przychodzi taka konieczność. Ją też można bezrozumnie pomawiać, że zbiera ową kasę "na czarnych".

I jeszcze mały szczegół. Konto "Arki" nie zostanie wsparte kwotą pół miliona. 160 tys. zł zostało odprowadzone do skarbu państwa jako kwota należnego podatku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • saherb
  02.10.2014 00:37
  Morał z tej sytuacji jest taki, że należy postępować zgodnie z ewangelicznym nakazem Jezusa, by dając jałmużnę, nie trąbić o tym.

  "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." Mt 6, 2-4
 • anita_teolog85
  02.10.2014 21:12
  anita_teolog85
  Dla ZIELONEGO link ze szczególną dedykacją od młodzieży z radomskiej ARKI

  http://radom.gosc.pl/doc/2183765.Happening-na-zachete
 • anita_teolog85
  03.10.2014 09:24
  anita_teolog85
  Bardzo proszę. To tak na przyszłość, aby pochopnie nie oceniać tego, co może stać się z pieniędzmi dla młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia i tego duchowego, a także finansowego.
 • anita_teolog85
  03.10.2014 19:03
  anita_teolog85
  Jasne, tylko koniecznie trzeba wbijać szpilę, jak tylko mowa o pieniądzach w Kościele. Dobra, dobra, bujać to my, ale nie nas.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL