Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nieznane fakty z życia św. siostry Faustyny

Ta książka powstała dzięki dziennikarskiej pasji i zamiłowaniu do historii. To jedyna tego typu biografia największej polskiej świętej.

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej „Cultura Porta Fidei”. Obyło się już spotkanie m.in. z Janem Pospieszalskim, znanym muzykiem i dziennikarzem. Cały czas w holu biblioteki przy ul. Piłsudskiego trwa kiermasz książki katolickiej. Również w sali nr 36 Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego w Radomiu 8 października (środa) o 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Czaczkowską „Siostra Faustyna. Biografia Świętej”.

Dr Ewa Czaczkowska - dziennikarka, historyk, założycielka portalu Areopag21.pl, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW - przez ponad 20 lat związana była z dziennikiem „Rzeczpospolita”, obecnie publikuje w wielu czasopismach. Autorka książek: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Siostra Faustyna. Biografia Świętej”, „Kościół XX wieku”, „Ksiądz Jerzy Popiełuszko” (ta ostatnia wspólnie z Tomaszem Wiścickim). Laureatka m.in. nagrody dziennikarskiej im. Biskupa Jana Chrapka „Ślad” oraz dwóch Feniksów przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończy się 12 października. Oferta programowa przygotowana przez organizatorów tego wydarzenia jest bardzo bogata. Szczegółowy program znajduje się m.in. TUTAJ.

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa kiermasz książki katolickiej
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma