Nowy numer 42/2020 Archiwum

Radomski ksiądz w sztabie ŚDM 2016

Nominacja ks. Krzysztofa Dukielskiego na zastępcę Dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży 2016 została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski.

Pierwszym szefem naszego diecezjanina jest ks. Grzegorz Suchodolski, kapłan z diecezji siedleckiej   Pierwszym szefem naszego diecezjanina jest ks. Grzegorz Suchodolski, kapłan z diecezji siedleckiej
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Ta nominacja jest dla mnie niezwykłą radością. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu jak Światowe Dni Młodzieży, że mogę być blisko ludzi, którzy odpowiadają za przygotowanie tego wydarzenia. Będę uczestniczył w peregrynacji symboli ŚDM w Polsce, czyli krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Odbieram to jako ogromną łaskę od Boga - mówił ks. Dukielski na antenie Radia Plus Radom.

Ks. Krzysztof Dukielski urodził się 10 kwietnia 1978 r. w Radomiu. W 1997 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Sześć lat później przyjął święcenia kapłańskie. Do lata 2004 r., przez rok, pracował jako wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Wówczas został skierowany na studia specjalistyczne do Włoch.

W Rzymie na Regina Apostolorum studiował mariologię i bioetykę. Ostatnie cztery lata był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Poggio Cinolfo we włoskiej Abruzji. Po powrocie do rodzinnej diecezji został mianowany diecezjalnym duszpasterzem środowisk ochrony i służby zdrowia.

Ks. Grzegorz Suchodolski od wielu lat z bp. Henrykiem Tomasikiem przygotowywał udział polskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży w różnych miejscach świata   Ks. Grzegorz Suchodolski od wielu lat z bp. Henrykiem Tomasikiem przygotowywał udział polskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży w różnych miejscach świata
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
W Krajowym Biurze Światowych Dni Młodzieży 2016 ks. Dukielski ściśle współpracuje z ks. Grzegorzem Suchodolskim, który pełni obowiązki dyrektora wykonawczego komitetu organizacyjnego ŚDM 2016 w Krakowie.

Przed naszym diecezjaninem szereg wyzwań, głównie natury organizacyjnej.

- Powoli uczę się i wchodzę na ścieżki organizacyjne tego wydarzenia. Obecnie skupiamy się na przygotowywaniu kolejnych programów duchowych, które będą dostępne na stronie internetowej biura i w formie publikacji książkowej. Z obu tych nośników będą mogli korzystać diecezjalni koordynatorzy ŚDM. Zajmujemy się także opracowaniem tzw. księgi peregrynacyjnej. Trzeba tu przypomnieć, że od połowy grudnia wracają do nas symbole ŚDM. Przygotowujemy różne scenariusze powitania i adoracji tych symboli w różnych miejscach - mówi ks. Dukielski.

Ks. Krzysztof Dukielski z zapałem wchodzi w zakres nowych zadań   Ks. Krzysztof Dukielski z zapałem wchodzi w zakres nowych zadań
Zapewne ułatwi mu to doświadczenie wyniesione z pracy w Ruchu Światło-Życie
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama