Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszyła akademia szachowa

Przez kilka lat prowadził warsztaty szachowe. Teraz stworzył Akademię Szachową Marka Niedźwieckiego. Poprzez nią chce propagować tę strategiczną grę.

Marek Niedźwiecki od lat zachęca radomian do gry w szachy. Przez kilka lat organizował warsztaty. Miały przygotować nauczycieli do prowadzenia zajęć szachowych w szkole, a uczniowie dzięki nim mogli doskonalić swoje umiejętności. Z warsztatami wyjeżdżał też poza Radom. Był w Starachowicach, a potem powstał tam klub, który teraz aktywnie działa i organizuje ogólnopolskie mistrzostwa ministrantów w tej grze.

Ostatnio stworzył Akademię Szachową Marka Niedźwieckiego. Jej działalność została zainicjowana we wrześniu podczas Święta Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej.

- Akademia to mój kolejny pomysł, który powstał po kilkuletnim prowadzeniu warsztatów szachowych. Chcemy szkolić zarówno nauczycieli, jak i uczniów, by zdobywali coraz wyższe kwalifikacje - wyjaśnia. Ze swoim projektem chce wyjść poza Radom. Zainteresowanych prosi o kontakt  na marek_niedzwiecki@op.pl.

Marek Niedźwiecki jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego "Roszada". Szachy to jego hobby od lat.

- To jest ciekawa, strategiczna gra. Rozwija umysł i horyzonty, uczy logicznego myślenia, koncentracji i wycisza. Szczególnie jest to przydatne uczniom młodszych klas, którzy w szkole nie mogą usiedzieć w miejscu - mówi.

Ostatnio prowadził zajęcia w przedszkolu. Dzieci chętnie słuchały wykładów, ustawiały bierki, a przy tym doskonale się bawiły.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama