Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nasze papieskie dzieci

One są naszą redakcyjną radością. Patrząc, jak się rozwijają, z dumą mówimy, że trafiliśmy w dziesiątkę.

Gdy w kolejną Niedzielę Papieską trwa zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla nas jest to zbiórka związana ze wspomnieniami.

Zaczęło się od przypadku, choć chyba zadziałała nasza czujność. To był wyjazd do małej wiejskiej szkółki na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. I tam zobaczyliśmy osobę, która wybijała się swymi uzdolnieniami. Potem była rozmowa z opiekunami i w efekcie nasz telefon do Fundacji. Wszystko, co pierwsze, rodzi emocje. Pełne ich było oczekiwanie na odpowiedź. I udało się. Jest stypendium! Potem był konkurs w jednym z gimnazjów i tutaj znów odkrycie osoby, która zwyciężyła. I ponownie rozmowa z opiekunami i w efekcie telefon do Fundacji. I znów pozytywna odpowiedź.

Pisaliśmy o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wielokrotnie. Dokumentowaliśmy zbiórki i uliczne happeningi. Raz nawet byliśmy na ślubie jednej ze stypendystek. Znamy założenia i cele Fundacji. I wiemy, patrząc na nasze papieskie dzieci, że to Dzieło jest dokładnie takie, jak o nim słyszymy. Niech się rozwija i trwa. Ono jest trochę jak praca przy poszukiwaniu skarbów, które są, a które trzeba dostrzec, a później pozwolić im w pełni zabłysnąć.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • anita_teolog85
    12.10.2014 21:14
    I właśnie takim ludziom, młodym, radosnym i uzdolnionym trzeba dać szansę na to, aby mogli w przyszłości być dumni z siebie, że przez naukę, która sprawia im wiele radości doszli daleko!
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma