Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zależy nam na wolności

To okazja, żeby poszukać dróg wyjścia z różnych uzależnień.

W sobotę 18 października w radomskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Starokrakowskiej 144 odbędzie się spotkanie dla tych, którzy poszukują dróg rozwiązania problemów związanych z uzależnieniami. – Czyli w zasadzie dla wszystkich, bo wszystkim nam zależy na tym, żeby była wolność od tego, co człowieka zniewala, odbiera mu godność, rujnuje jego życie osobiste, rodzinne i nasze społeczne – mówi proboszcz ks. Mirosław Kszczot, duszpasterz trzeźwości.

Spotkanie ma zintegrować różne ruchy, grupy i stowarzyszenia działające na polu trzeźwości. Ta zwykle kojarzy się głównie z nadużywaniem alkoholu. – My trzeźwość rozumiemy szerzej. Ona jest potrzebna każdemu. Oprócz alkoholu duże żniwo zbiera nie tylko narkomania, ale teraz chociażby uzależnienie od hazardu. Są też inne nałogi, w które człowiek wpada i chcemy dla każdego szukać ratunku. U profesjonalistów i u Tego, który daje zdolności profesjonalistom. U Pana Boga – dodaje ks. Mirosław.

Podczas sobotniego spotkania po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa animowana przez Wspólnotę Przyjaciół Przenajświętszej Krwi.

– Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo programy, na których pracują osoby uzależnione w oddziałach odwykowych, poradniach odwykowych czy grupach wsparcia, są programami, które nie koniecznie prowadzą do Pana Boga. Wiemy, że niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Panu Bogu i jak Pan Bóg nie będzie na pierwszym miejscu, to wszystko inne nie będzie na swoim miejscu. Jeśli ktoś upora się ze swoim nałogiem, to niekoniecznie rozwija się i niekoniecznie rozwija się tak, jak chce tego Pan Bóg. Wiele osób radzi sobie z jednym problemem, a wchodzi w kolejne. My wierzymy, że Pan Bóg jest gwarancją szczęścia doczesnego i wiecznego. Dlatego, oprócz zaproszenia na profesjonalne wykłady, odwołujemy się do tej siły najwyższej – do Pana Boga – mówi ksiądz.

Spotkanie 18 października rozpocznie się o 14.30 osobistym przygotowaniem się do Mszy św., którą poprzedzi o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii konferencję wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Później, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiona zostanie modlitwa o wolność od nałogów. Spotkanie zakończy się przy herbacie. Wtedy też będzie okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami, ale i problemami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama