Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wspomnienie... charytatywne

To od nas zależy, ilu młodym i zdolnym osobom będzie można pomóc.

Bp Henryk Tomasik i Fundusz im. bp. Jana Chrapka zapraszają na wspomnienie tragicznie zmarłego przed 13 laty pasterza diecezji radomskiej bp. Chrapka.

W radomskiej katedrze w sobotę 18 października o 18.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji zmarłego bp. Jana. Eucharystii przewodniczył będzie bp Tomasik. Po Mszy św. zostanie wręczona nagroda "Viventi Caritate" za 2014 rok. Przyznawana jest ona przez Kapitułę Funduszu im. bp. Jana Chrapka za działalność charytatywną, społeczną, kulturalną, wynikającą z ewangelicznego wezwania do miłowania czynem. Uroczystość zakończy koncert zespołu Deo Optimo.

Ofiary złożone podczas Mszy św. zasilą program stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych, realizowany przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka. Po Mszy św. będzie można również kupić kalendarz diecezji radomskiej oraz album „Św. Jan Paweł II na drogach Kościoła radomskiego”. Dochód z ich sprzedaży także wesprze działalność funduszu. Do tej pory 50 młodych ludzi zostało objętych opieką stypendialną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma