Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozśpiewani mieszkańcy

Przed publicznością wystąpiło około 130 osób, a najmłodsza uczestniczka przeglądu miała cztery lata.

W kościele pw. św. Wojciecha odbył się VI Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej. Celem tej cyklicznej imprezy jest rozśpiewanie mieszkańców kraśnickiej parafii. Współorganizatorem przeglądu jest Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy. W tym roku swoje zdolności zaprezentowało dwudziestu ośmiu wykonawców w różnych kategoriach i różnych grupach wiekowych. Przed publicznością wystąpiło łącznie około 130 osób: soliści, dwa chóry szkolne z Kraśnicy i Modrzewia, koła gospodyń wiejskich z Dąbrówki, Dęby, Modrzewia i Kraśnicy, chór parafialny „Adalbertus” oraz Młodzieżowy Chór Żeński im. św. Dobrego Łotra. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była czteroletnia Małgosia Kołodziejczyk.

Chór szkolny z Modrzewia   Chór szkolny z Modrzewia
Archiwum parafii
Za stronę muzyczną przedsięwzięcia odpowiadał organista Michał Fiderek.Jak wyjaśnił proboszcz ks. Jacek Bajon, z roku na rok nie tylko wzrasta poziom śpiewanych piosenek, ale także systematycznie pojawiają się nowe utwory. Punktem kulminacyjnym przeglądu jest zawsze występ gościa specjalnego. Chodzi o to, aby przy tej okazji pokazywać parafianom różne gatunki i rodzaje muzyki. W tym roku była to muzyka poważna w lekkich aranżacjach, które zaprezentowali publiczności łódzcy muzycy ze Studia Muzyki Contrasty. Był to niezwykle ciekawy eksperyment łączący brzmienie tradycyjnego chińskiego instrumentu erhu, współczesnej trąbki oraz nieśmiertelnego w europejskiej kulturze fortepianu.

Imprezę zakończył wspólny poczęstunek w Domu Ludowym, podczas którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Rodzinne śpiewanie. Tata, organista Michał Fiderek akompaniuje swoim dzieciom   Rodzinne śpiewanie. Tata, organista Michał Fiderek akompaniuje swoim dzieciom
Archiwum parafii
Kwartet rodzeństwa Kołodziejczyków   Kwartet rodzeństwa Kołodziejczyków
Archiwum parafii

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama