Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomóż Justynie i innym!

Jedynym ratunkiem dla Justyny jest przeszczep szpiku. W bazie zarejestrować się mogą osoby między 18 a 55 rokiem życia.

"Pomóż Justynie i innym " to akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która prowadzona będzie w sobotę i niedzielę, 8 i 9 listopada 2014 r. od 12.00 do 18.00 w Galerii Słonecznej w Radomiu. Organizowana jest przez Fundację DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Celem akcji jest pomoc chorej na nowotwór szpiku kostnego 41-letniej radomianki. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy.

"Mam na imię Justyna. Mam 41 lat. Mieszkam w Radomiu wraz z kochaną córką i najcudowniejszym mężem na świecie. Uwielbiam taniec, spacery i las. Jestem wiernym kibicem siatkówki. W 2010 r. postawiono mi diagnozę – nadpłytkowość samoistna. W maju 2014 r. choroba uległa transformacji w mielofibrozę, nowotwór szpiku, który uniemożliwił mi robienie rzeczy, które tak kocham. Jedynym ratunkiem dla mnie  jest przeszczepienie szpiku! Pomóż mi wygrać z chorobą. Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Lekarstwo na raka krwi masz w sobie, wystarczy, że podzielisz się nim z innymi, którzy go potrzebują. Masz szansę uratować życie mi i innym!" - apeluje na facebooku Justyna.

W bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych zarejestrować się mogą wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama