Kiedyś tkwili w nałogach, a po nawróceniu rozpoczęli podróż po Polsce i podczas spotkań z młodzieżą mówią jej o Bogu, zapewniając, że prawdziwa wolność jest tylko w Chrystusie.
Centrum ŚDM Radom-Południe zaprosiło na Apel Młodych do Zespołu Szkół Integracyjnych nr 14 w Radomiu. Anna Skórzyńska, organizatorka tego wydarzenia, powiedziała, że choć uczestniczyło w nim około 300 osób, a w Krakowie organizatorzy ŚDM spodziewają się kilku milionów gości, to to, co się tu wydarzyło, było zapowiedzią tej wspólnoty i atmosfery, która będzie wszystkim tam towarzyszyć. – To spotkanie to też zaproszenie do wzięcia udziału w ŚDM – mówiła. Centra, których w naszej diecezji jest 16, a powołał je bp Henryk Tomasik, mają zmotywować młodzież do zaangażowania się w przygotowania ŚDM i spotkania z papieżem.
Spotkanie Centrum ŚDM Radom-Południe rozpoczęło się od koncertu dwóch raperów, którzy mówią o sobie „Wyrwani z niewoli”. Kiedyś tkwili w nałogach, a po nawróceniu rozpoczęli podróż po Polsce i podczas spotkań z młodzieżą mówią jej o Bogu, zapewniając, że prawdziwa wolność jest tylko w Chrystusie. Po tych świadectwach razem z raperami wszyscy uwielbiali Boga, skandując: „Dzisiaj dla Radomia ważna informacja: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!”. Po koncercie rozpoczęła się 15-minutowa adoracja przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Obecni otrzymali kartki z Modlitwą Światowych Dni Młodzieży. Została ona odczytana przez wszystkich na zakończenie spotkania.
– Chodziło o pokazanie młodym ludziom, że Pan Jezus jest wielki, że On przyciąga, że jest miłosierny, że kocha i nikogo z nas nie odrzuca. O tym mówi też główne hasło ŚDM – powiedział ks. Karol Kowalczyk z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, koordynator spotkania.
Szczególnym momentem w czasie tego wieczoru było przekazanie młodzieży replik symboli ŚDM – krzyża i ikony MB Salus Populi Romani. Będą one peregrynować po naszej diecezji od 30 marca do 18 kwietnia 2015 r. Przedstawicielom parafii z dekanatu Radom-Południe symbole przekazał bp Henryk Tomasik. – Przygotowujemy się do niezwykłego wydarzenia – potężnego wyznania wiary przez młodzież całego świata na naszej ziemi. Przepiękne doświadczenie Kościoła powszechnego! – przypominał ordynariusz.
Podsumowując to spotkanie ks. Mariusz Wilk, koordynator ds. przygotowań do ŚDM w naszej diecezji, powiedział: – Widzieliśmy, że młodzi potrzebują siły motywacji, bo dali temu dzisiaj świadectwo. Zmotywowali ich „Wyrwani z niewoli”, ale i adoracja. Bo kiedy było trzeba, to śpiewali, to się bawili, ale kiedy trzeba było się modlić, to się modlili. Uważam, że te apele, które dzisiaj się rozpoczęły, są do tego dobrą okazją.