Nowy numer 43/2020 Archiwum

Potrzeba nam chwili na zadumę i modlitwę

Ludziom potrzeba w tej chwili dużo nadziei, umocnienia się wiary i odnalezienia sensu życia. Bo czasy nie są łatwe i potrzeba nam mocy, jaką daje nam Chrystus i Ewangelia.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprosiło nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich dekanalnych i parafialnych duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia. Spotkanie odbyło się tradycyjnie już w III Niedzielę Adwentu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dzień Skupienia poprowadził ks. Dariusz Frydrych. Temat rozważań brzmiał: „Przygotujcie drogę Panu… Nawrócenie”. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa pokutnego, wtedy też była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Ciekawym akcentem w czasie naszego Dnia Skupienia był przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Zakrzewie montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „Mój Adwent”. Młodzież przygotowała katechetka Beata Piasek. Kulminacyjnym punktem Dnia Skupienia była Eucharystia. Przewodniczył jej ks. prof. Stanisław Łabendowicz. Homilię wygłosił ks. Dariusz Frydrych. Procesja z darami   Procesja z darami
Ks. Stanisław Łabendowicz i ks. Wojciech Wojtyła (z prawej)
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

W homilii ksiądz przypominał, że Chrystus chce zamieszkać w naszych domach. Jeśli odchodząc od konfesjonału, czujemy się smutni, rozgoryczeni, to oznacza, że nie dokonało się pojednanie z Bogiem. Jeżeli rzeczywiście dokona się oczyszczenie, uzdrowienie duszy, przychodzi prawdziwa radość z tego, że znów jesteśmy z Bogiem. Prawdziwe Boże Narodzenie dokonuje się tylko i wyłącznie w Jezusie Chrystusie. Spotkanie z Nim ma moc, aby przemienić serce człowieka.

Na zakończenie spotkania wszyscy przeszli do refektarza, gdzie przygotowany był dla gości gorący posiłek. Uczestnicy spotkania złożyli sobie również świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem. – Dzisiejszy Dzień Skupienia nauczycieli odbywał się pod hasłem „Nawróćcie się”. Ten Rok Duszpasterski ukierunkowuje nas na nawrócenie, a III Niedziela Adwentu mówi o radości i tym bliskim już przyjściu Pana. Ludziom potrzeba w tej chwili dużo nadziei, umocnienia się wiary i odnalezienia sensu życia. Bo czasy nie są łatwe i potrzeba nam mocy, jaką daje nam Chrystus i Ewangelia – powiedział ks. Stanisław Łabendowicz.

Ks. Dariusz Frydrych dzieli się opłatkiem z nauczycielami   Ks. Dariusz Frydrych dzieli się opłatkiem z nauczycielami
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Życzenia świąteczne składa ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców   Życzenia świąteczne składa ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama