Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z kolędą i opłatkiem u mędrców

- Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku - powiedział bp Henryk Tomasik.

Po raz 11. w historii Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jego członkowie spotkali się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem. Na spotkaniu byli także honorowi goście, sojusznicy i przyjaciele. Wszystkich, na czele z bp. Tomasikiem i Radosławem Witkowskim, prezydentem Radomia, przywitała Anna Kurzela, prezes uniwersytetu.

W świąteczny nastrój zebranych wprowadził występ grupy wokalnej Resursa. W wykonaniu Aleksandry Rogali, Zuzanny Kuczyńskiej i Rafała Glimasińskiego zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Na skrzypcach zagrał przyjaciel i sympatyk uniwersytetu dr Krzysztof Iwańczuk.

Wszystkich zebranych powitała Anna Kurzela   Wszystkich zebranych powitała Anna Kurzela
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
– Urzekły mnie atmosfera tego wieczoru wigilijnego i piękny koncert kolęd – powiedział prezydent. Życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych pomyślności świat Bożego Narodzenia oraz zrealizowania najskrytszych marzeń i planów. Tych osobistych i zawodowych. Prezydent prosił o przekazanie życzeń bliskim.

Po modlitwie i poświęceniu opłatka bp Tomasik zwrócił się słuchaczy: – Ta cicha i święta noc pokazuje, jak bardzo delikatnie wchodzi Dziecię Jezus w historię człowieka, w historię świata. Przychodzi, aby w tę ciszę nauczyć nas czegoś bardzo ważnego. W tej wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia Dziecię Boże staje się darem dla świata i wyzwala tyle dobra z ludzkich serc. Kształtuje naszą wrażliwość, naszą kulturę. A jej znakiem są nasze kolędy, które są znakiem wiary, ale także geniuszu poetów, którzy, pochylając się nad tą tajemnicą, przepięknie wyśpiewują swoją wdzięczność. Naśladując Dziecię Jezus, w postawie daru bierzemy do reki biały opłatek i pragniemy obdarowywać się życzliwością, dobrym słowem i obecnością. W tej atmosferze proszę przyjąć od nas, duszpasterzy, wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia. Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku. Bardzo dziękujemy za państwa pracę w różnych obszarach tego życia. W starożytności patrzono z wielkim szacunkiem na mędrców, na starszych, którzy byli nauczycielami mądrości życia. Dziękujemy państwu za te lekcje i życzę, aby Chrystus, który jest światłem świata, rozpromieniał wszystkie drogi, wypełniał swoją łaską, swoim błogosławieństwem i pomagał przeżyć każdą, niekiedy trudną chwilę.

Po tych życzenia dzielono się opłatkiem.

Po raz pierwszy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzielił się opłatkiem Radosław Witkowski   Po raz pierwszy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzielił się opłatkiem Radosław Witkowski
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Bp Henryk Tomasik życzył wszystkim, aby Chrystus wypełniał ich swoją łaską   Bp Henryk Tomasik życzył wszystkim, aby Chrystus wypełniał ich swoją łaską
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama