Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z kolędą i opłatkiem u mędrców

- Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku - powiedział bp Henryk Tomasik.

Po raz 11. w historii Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jego członkowie spotkali się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem. Na spotkaniu byli także honorowi goście, sojusznicy i przyjaciele. Wszystkich, na czele z bp. Tomasikiem i Radosławem Witkowskim, prezydentem Radomia, przywitała Anna Kurzela, prezes uniwersytetu.

W świąteczny nastrój zebranych wprowadził występ grupy wokalnej Resursa. W wykonaniu Aleksandry Rogali, Zuzanny Kuczyńskiej i Rafała Glimasińskiego zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Na skrzypcach zagrał przyjaciel i sympatyk uniwersytetu dr Krzysztof Iwańczuk.

  Wszystkich zebranych powitała Anna Kurzela
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
– Urzekły mnie atmosfera tego wieczoru wigilijnego i piękny koncert kolęd – powiedział prezydent. Życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych pomyślności świat Bożego Narodzenia oraz zrealizowania najskrytszych marzeń i planów. Tych osobistych i zawodowych. Prezydent prosił o przekazanie życzeń bliskim.

Po modlitwie i poświęceniu opłatka bp Tomasik zwrócił się słuchaczy: – Ta cicha i święta noc pokazuje, jak bardzo delikatnie wchodzi Dziecię Jezus w historię człowieka, w historię świata. Przychodzi, aby w tę ciszę nauczyć nas czegoś bardzo ważnego. W tej wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia Dziecię Boże staje się darem dla świata i wyzwala tyle dobra z ludzkich serc. Kształtuje naszą wrażliwość, naszą kulturę. A jej znakiem są nasze kolędy, które są znakiem wiary, ale także geniuszu poetów, którzy, pochylając się nad tą tajemnicą, przepięknie wyśpiewują swoją wdzięczność. Naśladując Dziecię Jezus, w postawie daru bierzemy do reki biały opłatek i pragniemy obdarowywać się życzliwością, dobrym słowem i obecnością. W tej atmosferze proszę przyjąć od nas, duszpasterzy, wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia. Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku. Bardzo dziękujemy za państwa pracę w różnych obszarach tego życia. W starożytności patrzono z wielkim szacunkiem na mędrców, na starszych, którzy byli nauczycielami mądrości życia. Dziękujemy państwu za te lekcje i życzę, aby Chrystus, który jest światłem świata, rozpromieniał wszystkie drogi, wypełniał swoją łaską, swoim błogosławieństwem i pomagał przeżyć każdą, niekiedy trudną chwilę.

Po tych życzenia dzielono się opłatkiem.

  Po raz pierwszy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzielił się opłatkiem Radosław Witkowski
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  Bp Henryk Tomasik życzył wszystkim, aby Chrystus wypełniał ich swoją łaską
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma