Nowy numer 43/2020 Archiwum

Od dzieci dla dzieci

Wejściówką na zabawę były słodycze albo przybory szkolne. Później przekazano je tym, którym bardzo się przydadzą. Tak połączono przyjemne z pożytecznym.

Wszystkie dzieci czekają na wizytę św. Mikołaja, ale bywa i tak, że same chcą być jak św. Mikołaj i móc podarować komuś prezent. Tak dzieje się w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie i Świetlicy w Mniszku. Tam, po raz kolejny, odbyły się zabawy mikołajkowe, a dzieci, które w nich uczestniczyły, przyniosły ze sobą podarunki. Były to słodycze i przybory szkolne. To, co udało się zebrać, trafiło do Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim.

O dobrą zabawę mikołajkową w Mniszku zadbali profesjonalni animatorzy. Przeprowadzili wiele konkursów. Jednym z nich było przeciskanie się przez wąski tunel z przypiętą, dość ciężką imitacją brzucha św. Mikołaja. Jak się okazało św. Mikołaj również odwiedził bawiące się dzieci. Zabawa zakończyła się zajęciami kulinarnymi, których owocem były pyszne piernikowe choinki z lukrowymi ozdobami.

W Wolanowie na zabawę mikołajkową zapisało się tak dużo dzieci, że trzeba było podzielić je na dwie grupy i zorganizować dwie zabawy. – Podobnie jak w Mniszku tak i u nas były konkursy, różne zabawy i tańce. Były też zajęcia warsztatowe, no i odwiedził nas św. Mikołaj – opowiada Monika Kaim-Wziątek, dyrektor GCK w Wolanowie.

Wszystkie podarunki, które dzieci przyniosły ze sobą na zabawy mikołajkowe, jako prezent gwiazdkowy zostały przekazane do Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim. Ze świąteczną paczką do Jasieńca pojechały Monia Wziątek-Kaim i Ewelina Czyżewska z GCK. Paniom towarzyszyli uczniowie z PSP w Wolanowie – Oskar Gocel, Sara Kucharska, Julia Rojek, Kacper Rojek.

Dom Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym 52, gmina Iłża, powstał z inicjatywy bp. Jana Chrapka. Działa od 2003 r.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama