Nowy numer 3/2019 Archiwum

Caritas: Nasi podopieczni to nasza rodzina

- To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

Pracownicy Caritas, jak i w inne dni przygotowali obiad dla swych podopiecznych. Ale ten miał inny charakter. Była to wigilijna wieczerza połączona z życzeniami przy łamanym opłatku. - W związku z tym, że Boże Narodzenie to święta rodzinne, a nasi podopieczni to nasza rodzina osób, którym pomagamy, każdego roku zapraszamy ich na wspólne spotkanie wigilijne. Pragniemy być z nimi, złożyć życzenia, spożyć z nimi posiłek i na koniec obdarować ich paczkami. Chcemy, by poczuli się potrzebni i kochani - mówi ks. Wójcik.

Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia dyrektor radomskiej Caritas składa także życzenia wszystkim diecezjanom, którzy wspierają pracę dobroczynną:   Wigilię rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

 - Jesteśmy świadomi, że to, co czyni radomska Caritas, nie byłoby możliwe bez ofiarnego serca i wsparcia diecezjan. To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych. Jesteście naszymi przyjaciółmi. Zachęcam do dalszej współpracy, a Święta Bożego Narodzenia niech będą czasem pokoju i miłości oraz świadomości, że waszym wsparciem pomogliście przeżyć te święta innym - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

Na Wigilię Caritas w siedzibie instytucji przy ul. Kościelnej w Radomiu oraz w jadłodajni przy ul. Grzybowskiej przygotowano ponad 300 posiłków i tyleż paczek.

- Fundusze na bożonarodzeniowe paczki pochodzi ze zbiórek przedświątecznych. Część darów żywnościowych dokupiliśmy ze środków własnych. Nasi podopieczni otrzymali na święta olej, mąkę, cukier, konserwy i herbatę - informuje Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

  Po wspólnym łamaniu się opłatkiem rozpocznie się wydawanie posiłku. Pierwsza była zupa grzybowa
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  Przygotowanie do Wigilii w kuchni Caritas rozpoczęło się kilka godzin wcześniej
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy