GN 19/2022 Archiwum

Caritas: Nasi podopieczni to nasza rodzina

- To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

Pracownicy Caritas, jak i w inne dni przygotowali obiad dla swych podopiecznych. Ale ten miał inny charakter. Była to wigilijna wieczerza połączona z życzeniami przy łamanym opłatku. - W związku z tym, że Boże Narodzenie to święta rodzinne, a nasi podopieczni to nasza rodzina osób, którym pomagamy, każdego roku zapraszamy ich na wspólne spotkanie wigilijne. Pragniemy być z nimi, złożyć życzenia, spożyć z nimi posiłek i na koniec obdarować ich paczkami. Chcemy, by poczuli się potrzebni i kochani - mówi ks. Wójcik.

Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia dyrektor radomskiej Caritas składa także życzenia wszystkim diecezjanom, którzy wspierają pracę dobroczynną: Wigilię rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu   Wigilię rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

 - Jesteśmy świadomi, że to, co czyni radomska Caritas, nie byłoby możliwe bez ofiarnego serca i wsparcia diecezjan. To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych. Jesteście naszymi przyjaciółmi. Zachęcam do dalszej współpracy, a Święta Bożego Narodzenia niech będą czasem pokoju i miłości oraz świadomości, że waszym wsparciem pomogliście przeżyć te święta innym - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

Na Wigilię Caritas w siedzibie instytucji przy ul. Kościelnej w Radomiu oraz w jadłodajni przy ul. Grzybowskiej przygotowano ponad 300 posiłków i tyleż paczek.

- Fundusze na bożonarodzeniowe paczki pochodzi ze zbiórek przedświątecznych. Część darów żywnościowych dokupiliśmy ze środków własnych. Nasi podopieczni otrzymali na święta olej, mąkę, cukier, konserwy i herbatę - informuje Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

Po wspólnym łamaniu się opłatkiem rozpocznie się wydawanie posiłku. Pierwsza była zupa grzybowa   Po wspólnym łamaniu się opłatkiem rozpocznie się wydawanie posiłku. Pierwsza była zupa grzybowa
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Przygotowanie do Wigilii w kuchni Caritas rozpoczęło się kilka godzin wcześniej   Przygotowanie do Wigilii w kuchni Caritas rozpoczęło się kilka godzin wcześniej
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama