Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stał się prawdziwie jednym z nas

Bożonarodzeniowe życzenia naszego ordynariusza, bp. Henryka Tomasika.

Drodzy Diecezjanie!

”Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej. Stało się - między ludzi wszedł Mistrz wiekuisty. I do historii, która wielkich zdarzeń czeka, dołączył biografię każdego człowieka…” - tak Cyprian Kamil Norwid odczytuje prawdę o Bożym Narodzeniu (”Rzecz o wolności słowa”). Święty Jan Ewangelista podaje sens tego niezwykłego wydarzenia mówiąc: ”Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14).

Syn Boży stał się człowiekiem. ”(...) przez wcielenie swoje, zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękami pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzką działał wolą, ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas, we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu”- przypomina nam św. Jan Paweł II (Redemptor hominis, p. 8). Wyznajemy naszą wiarę w cud Nocy Betlejemskiej słowami Franciszka Karpińskiego: ”Bóg się rodzi, moc truchleje …A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”.

W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie pragnę złożyć Czytelnikom ”Gościa Niedzielnego” najserdeczniejsze życzenia. Wcielony Syn Boży niech błogosławi, oświeca, umacnia w wierze i prowadzi.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

bp Henryk Tomasik


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma