Nowy numer 33/2018 Archiwum

Stan abp. Z. Zimowskiego jest bardzo poważny

"Przemień nasze obawy w radosne dziękczynienie" - ten fragment modlitwy wypowiedzianej na ofiarowanie najlepiej oddawał intencję obecnych na Eucharystii.

W sobotę 10 stycznia o świcie w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w intencji przebywającego w warszawskiej klinice abp. Zygmunta Zimowskiego, w której uczestniczyli alumni. Z ordynariuszem Eucharystię celebrowali bp Adam Odzimek oraz księża pracujący w seminarium i kurii biskupiej.

- Stan księdza arcybiskupa jest bardzo poważny, dlatego bardzo proszę także o prywatną modlitwę w intencji abp. Zygmunta Zimowskiego - mówił na zakończenie Mszy św. bp Tomasik.

Abp Zygmunt Zimowski przeszedł dwie operacje i w tej chwili przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej. Do 2009 r. bp Zimowski był przez 7 lat ordynariuszem naszej diecezji. Mianowany przez Benedykta XVI przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowa i podniesiony do godności arcybiskupa, przeniósł się do Rzymu. Jednakże nadal ma silny kontakt z diecezją radomską, w której posiada status biskupa emeryta. Na ile pozwalają mu obowiązki i czas, odwiedza naszą diecezję i bierze udział w różnych uroczystościach.

  Jako przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia abp Zygmunt Zimowski często spotyka się z cierpiącymi
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma