Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie środek tabeli, ale medale i puchary

Pod wodzą Mariusza Szyszki, nowego prezesa Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom, siatkarze stawiają sobie ambitne cele. Szczerze kibicujemy!

Mariusza Szyszki nie trzeba przedstawiać miłośnikom, kibicom i znawcom siatkówki. Ale warto przybliżyć jego sylwetkę i przypomnieć dokonania. Urodzony w 1969 r. w Olsztynie, jako rozgrywający AZS Olsztyn w 1991 i 1992 r. zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski. Grał w reprezentacji naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Polskie barwy reprezentował 187 razy. W 1998 r. zdobył mistrzostwo Francji, grając w Paris UC. Po zakończeniu kariery sportowej był dziennikarzem TVP Sport. Komentował mecze siatkówki podczas olimpiady w Pekinie. Przez ostatnie 5 lat był prezesem Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM SA Olsztyn. Jest rzecznikiem prasowym polskiej reprezentacji siatkarskiej. 7 stycznia br. został prezesem Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom.

  Mariusz Szyszko udziela wywiadu Radosławowi Mizerze z Radia Plus Radom
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Nie pojawiam się jako rewolucja, ale jako ewolucja. Przychodząc do Radomia, zastałem klub dobrze zorganizowany, z mocnymi podwalinami. Obok zawodników i działaczy klub ma wiernych, ale też wymagających kibiców. Proszę, byście nie traktowali mnie jako obcego - mówił Mariusz Szyszko podczas pierwszej konferencji prasowej, zorganizowanej w urzędzie prezydenta Radomia.

Promocja marki miasta poprzez sport to zadanie, które jako kontynuację już istniejącego procesu stawia sobie nowy włodarz miasta. Od 2008 r. na rozwój siatkówki w Radomiu władze miejskie przeznaczyły kwotę ponad 5,7 mln zł. - To bardzo dobra droga dla rozwoju miasta - podkreślił prezydent Radosław Witkowski. Zaznaczył także, że taka promocja to jednocześnie troska o młodzież i szukanie rodzimych talentów. Miasto, które od kilku lat jest głównym organem sponsorującym siatkówkę czy koszykówkę, będzie to robić nadal. - Gmina Radom wspiera klub między innymi w formie stypendiów sportowych. Mowa tu o ponad milionie złotych rocznie. Radomskie Centrum Siatkarskie otrzymało na 2015 rok dotację na rozwój sportu i młodzieży. Jestem przekonany, że zespół siatkarski występujący na parkietach ekstraklasy to świetny nośnik reklamowy Radomia - mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Czarni, grając w ekstraklasie, lokują się w środku tabeli. Działacze i kibice spodziewają się, że nowe zmiany w zarządzie spółki zaowocują walką o miejsca w czołówce i zdobywaniem medali. Mają też nadzieję, że spośród radomskich zawodników pojawią powołania do narodowej kadry.

  Konferencja prasowa znalazła tak duże zainteresowaniem mediów, że zaskoczyło to samych organizatorów
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma