Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie środek tabeli, ale medale i puchary

Pod wodzą Mariusza Szyszki, nowego prezesa Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom, siatkarze stawiają sobie ambitne cele. Szczerze kibicujemy!

Mariusza Szyszki nie trzeba przedstawiać miłośnikom, kibicom i znawcom siatkówki. Ale warto przybliżyć jego sylwetkę i przypomnieć dokonania. Urodzony w 1969 r. w Olsztynie, jako rozgrywający AZS Olsztyn w 1991 i 1992 r. zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski. Grał w reprezentacji naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Polskie barwy reprezentował 187 razy. W 1998 r. zdobył mistrzostwo Francji, grając w Paris UC. Po zakończeniu kariery sportowej był dziennikarzem TVP Sport. Komentował mecze siatkówki podczas olimpiady w Pekinie. Przez ostatnie 5 lat był prezesem Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM SA Olsztyn. Jest rzecznikiem prasowym polskiej reprezentacji siatkarskiej. 7 stycznia br. został prezesem Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom.

Mariusz Szyszko udziela wywiadu Radosławowi Mizerze z Radia Plus Radom   Mariusz Szyszko udziela wywiadu Radosławowi Mizerze z Radia Plus Radom
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Nie pojawiam się jako rewolucja, ale jako ewolucja. Przychodząc do Radomia, zastałem klub dobrze zorganizowany, z mocnymi podwalinami. Obok zawodników i działaczy klub ma wiernych, ale też wymagających kibiców. Proszę, byście nie traktowali mnie jako obcego - mówił Mariusz Szyszko podczas pierwszej konferencji prasowej, zorganizowanej w urzędzie prezydenta Radomia.

Promocja marki miasta poprzez sport to zadanie, które jako kontynuację już istniejącego procesu stawia sobie nowy włodarz miasta. Od 2008 r. na rozwój siatkówki w Radomiu władze miejskie przeznaczyły kwotę ponad 5,7 mln zł. - To bardzo dobra droga dla rozwoju miasta - podkreślił prezydent Radosław Witkowski. Zaznaczył także, że taka promocja to jednocześnie troska o młodzież i szukanie rodzimych talentów. Miasto, które od kilku lat jest głównym organem sponsorującym siatkówkę czy koszykówkę, będzie to robić nadal. - Gmina Radom wspiera klub między innymi w formie stypendiów sportowych. Mowa tu o ponad milionie złotych rocznie. Radomskie Centrum Siatkarskie otrzymało na 2015 rok dotację na rozwój sportu i młodzieży. Jestem przekonany, że zespół siatkarski występujący na parkietach ekstraklasy to świetny nośnik reklamowy Radomia - mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Czarni, grając w ekstraklasie, lokują się w środku tabeli. Działacze i kibice spodziewają się, że nowe zmiany w zarządzie spółki zaowocują walką o miejsca w czołówce i zdobywaniem medali. Mają też nadzieję, że spośród radomskich zawodników pojawią powołania do narodowej kadry.

Konferencja prasowa znalazła tak duże zainteresowaniem mediów, że zaskoczyło to samych organizatorów   Konferencja prasowa znalazła tak duże zainteresowaniem mediów, że zaskoczyło to samych organizatorów
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama