Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wsparcie z Radomia dla górników

"Region Ziemia Radomska jako jeden z pierwszych doświadczył takich »reform« polskiej gospodarki i do dziś posiada najwyższe bezrobocie w Polsce" - piszą związkowcy.

Deklarują wsparcie górników poprzez udział w protestach oraz pomoc w sytuacji rozszerzenia się ich na całą Polskę.

Oto pełny tekst stanowiska:

Prezydium Zarządu Regionu Ziemia Radomska NSZZ »Solidarność« wyraża swój sprzeciw wobec wieloletniej bierności Rządu RP w sytuacji pogarszającej się kondycji finansowej polskiego górnictwa, a w szczególności spółki Skarbu Państwa Kompanii Węglowej. Sprzeciwiamy się szkodliwym dla polskiego górnictwa i całej gospodarki narodowej planom likwidacji niektórych kopalń i zwolnieniom kilku tysięcy górników. Restrukturyzacja przez likwidację lub upadłość skutecznie realizowana w latach 90. oraz po roku 2000 pokazała obłudę rządzących i tragiczne w skutkach społeczne koszty takich restrukturyzacji.

Region Ziemia Radomska jako jeden z pierwszych doświadczył takich »reform« polskiej gospodarki i do dziś posiada najwyższe bezrobocie w Polsce.

Nie pomogły zwalnianym pracownikom ani programy osłonowe, ani obietnice nowych inwestycji, które były zwyczajnym oszustwem wobec mieszkańców naszego regionu.

Popieramy opór organizacji związkowych w kopalniach przeciwko narzucanym propozycjom Rządu oraz solidaryzujemy się z protestującymi górnikami.

Deklarujemy wsparcie Regionu Ziemia Radomska poprzez udział w protestach oraz pomoc w sytuacji rozszerzenia protestów na całą Polskę.

Brak spójnej koncepcji funkcjonowania górnictwa, aktywizacji gospodarki w celu tworzenia nowych miejsc pracy oraz pseudorestrukturyzacje skutkujące głównie zwalnianiem pracowników to efekt 8-letnich rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prezydium Zarządu Regionu domaga się niezwłocznie wycofania przez Rząd szkodliwego dla gospodarki narodowej programu likwidacji kopalń, uczciwego dialogu społecznego na temat przyszłości tej gałęzi gospodarki narodowej oraz poszanowania godności ludzi pracy.

Prezydium Zarządu Regionu Ziemia Radomska NSZZ "Solidarność"

Radom, 14 stycznia 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • anita_teolog85
    14.01.2015 20:03
    Dobrze, że mają takie wsparcie, skoro na nasz Rząd nie mogą liczyć....
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma