Nowy numer 33/2018 Archiwum

Myślozbrodnia i schizofrenia bezobjawowa

A to ci nowina! Do Polski na kolejny marsz ateistów ma przyjechać redaktor naczelny "Charlie Hebdo".

Szczerze współczuję tej redakcji, że po ataku islamskich radykałów zostało zamordowanych 12 osób. Ale moje współczucie biegnie też tam, gdzie - jak mi się zdaje - już nie dotarły uczucia bólu i gniewu tych, którzy maszerowali w masowych demonstracjach wielu miast mojego kontynentu. Za ateistyczne swawolenie bowiem najmocniej zapłacili karę nie wyznawcy poglądu, że Boga nie ma i że można do woli szydzić z religijnych symboli, ale chrześcijanie, którym spalono kościoły i których tak po prostu zabito.

Żyję w społeczności, której nakazuje się tolerancję i szacunek dla inaczej myślących, bo to są najmocniejsze ze współczesnych dogmatów. Ale moja myśl jakoś się z tym nie zgadza do końca. Nie zgadzam się z milczeniem świata mediów wobec mordowania moich braci i sióstr chrześcijan, których zabija się za postępki ateistów.

W ten kontekst wpisuje się jakoś nasza sonda, w której zapytaliśmy o najważniejsze wydarzenie minionego roku w diecezji radomskiej. Internauci odpowiedzieli, wskazując na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem. Warszawski ginekolog za bezkompromisowe trwanie przy swoich poglądach odnośnie aborcji zapłacił wyrzuceniem z pracy. I to było, ich zdaniem, wydarzenie roku.

Hałaśliwy i agresywny ateizm coraz mocniej pokazuje, że tolerancja to pogląd, który jest nie tyle poszanowaniem dla myślących inaczej, co ma być uprawnionym szacunkiem dla bezbożnictwa, i coraz mocniej knebluje inne poglądy.

Tutaj przypominają mi się trzy rzeczy. Pierwsza to George Orwell z jego profetyczną wizją świata doskonale totalitarystycznego. Tam myślenie inne niż to obowiązujące podlegało osądowi: myślozbrodnia. I to wystarczało, by skazać. Ta druga to sowieckie wyroki dla myślowo niepodporządkowanych. Oni lądowali w szpitalach psychiatrycznych z rozpoznaniem: schizofrenia bezobjawowa. I trzecie to genialny opis naszej społecznej rzeczywistości, dany już ćwierć wieku temu przez Jana Pawła II w jego encyklice „Centesimus annus” z 1991 r.: „Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej... Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • zielony01
  22.01.2015 12:31
  Chciałbym się odnieść do dwóch zdań z tego artykułu. Pierwsze: "Za ateistyczne swawolenie bowiem najmocniej zapłacili karę nie wyznawcy poglądu, że Boga nie ma i że można do woli szydzić z religijnych symboli, ale chrześcijanie, którym spalono kościoły i których tak po prostu zabito." Może się czepiam ale z konstrukcji tego zdania wynika, że palenie kościołów jest większym złem niż zabicie człowieka.
  Drugie zdanie: "Nie zgadzam się z milczeniem świata mediów wobec mordowania moich braci i sióstr chrześcijan, których zabija się za postępki ateistów." O ile sobie przypominam Jezus nauczał trochę inaczej, przyp. o Miłosiernym Samarytaninie. Dla mnie np. braćmi i siostrami są chrześcijanie ale także ateiści, muzułmanie, Żydzi czy też terroryści z IS.
  Ale może ja nie rozumiem nauk Jezusa Chrystusa, może to być dość prawdopodobne bo nie studiowałem 6 lat teologii jak szanowny Autor :)
 • anita_teolog85
  27.01.2015 22:08
  Zielony zawsze ma coś do powiedzenia, ale jego mowa jest jak kulą w płot.....
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma